akuleri parelel baglama

Evostar01

Üye
Elektrikli bisikletim icin aku takviyesi yapmayi dusunuyorum 5 akulu 60v 20 amper buna 3 aku parelel baglamak istiyorum. Nasil baglayabilirim ?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Diğer akülerden 2 adet kalın kablo kırmızı kırmızı siyah siyah. Aynı zmaanda şarj akımıda yüksekmeli
Veya sarj süreniz uzamalı

Tam olarak anlayamadm ekliyeceğim 3 akunun her birini 6 aküyemi baglicam ?

Aküleri paralel bağlamanız lazım ona uygunda kablo çekilmeli. İnternete paralel akü bağlantısı yazın çıkacaktır

Parelel baglamayi biloyorumda nerden bagliyacagimi anlayamadm 3 akuyu birbirine parelel baglayip 12 volt 60 amper yapip 5 taneye parelel mi balicam yoksa 3 akuyu 5 akuye teker teker mi baglicam onu anlayamadm ?

Rica kardeşim nedemek

Benm 5 akü seri bagli bunlari 3 akuyle nasil parelel baglicam seri baglilar ayni anda paralel baglanirmiki ?

sn Evostar01 12.volt 20.amper akülerle 60.volt 60 amper yapmakmı isteyorsun.
önce 5 adet 12.volt 20 amper aküleri seri bağlarsın ve 60.volt 20.amper elde edersin.(5x12=60.v)
bu yapmış olduğun akü grubundan 3 grrup yapıp bu grupları parallel bağlarsin. (3x20=60.A)
yani 15 adet 12v 20.a Aküden seri ve parellel bağlanarak 60.volt 60.amper elde edersin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri