akıllı sayaç

beyler benim evime fazla elektrik faturası geldiği için 3 zamanlı tarifeye gecmek istiorum puant saatlerinde 5-10 arası az kullanmak suretiyle bende bir tasarruf yaratabilr mi? riskleri var mı ne olabilir?

Yüksek güçlü kullanımlarınızı ,22-06 saatleri arasına kaydıramadığınız sürece,daha az fatu-
ra ödeyemezsiniz.

Mesken tarifesi(kr/kwh)

Gündüz: 15,738
Puant: 27,483
Gece: 8,097

Tek Zamanlı:
17,820

Puantta az kullansanız, gece hiç kullanmasanız tasarruf saglanmaz faturanızda.

Yüksek güçlü kullanımınızı, arkadaşın dediği gibi, gece 22'den sonra yapmalısınız.

adanada yaşadığmz için klimasız olmuor ve zaten akşm 10 gbi acıp sabah 6 ya kadar kullanıoruz ayrıca çamaşır ve bulaşık mak sini de 10dan sora kulansak bence şimdi gelen faturdan yüzde 50 tasarrf ederiz die dşünorum

beyler benim evime fazla elektrik faturası geldiği için 3 zamanlı tarifeye gecmek istiorum puant saatlerinde 5-10 arası az kullanmak suretiyle bende bir tasarruf yaratabilr mi? riskleri var mı ne olabilir?

bu konu hakkında bilgim yok ama bence 24 volt/220 volt bir tane inverter kullnamyı denersen bence daha uzun mesafe kat etmiş olursunuz kolay gelsin

bu konu hakkında bilgim yok ama bence 24 volt/220 volt bir tane inverter kullnamyı denersen bence daha uzun mesafe kat etmiş olursunuz kolay gelsin

24V'u sürekli nerden vereceksin akülerden hani bunun şarj devresi peki bu sistemde aküler çıkışı nekadar süre besleyecek şarj olmadan :D boşverin arkadaşım boş işler bunlar bahsettiğin sistemle tasarruf sağlansaydı UPS satışları tavan yapmıştı yok satıyordu şimdi.

Sayaç mevzusuna gelince, sürekli çalışan bir kliman var, akşam yemek yapılacak fırın çalışacak,çamaşırmakinan var gürültü yapar komşuyu rahatsız eder gece çalıştırmaman gerekir hadi sesi geçtik gecenin bir yarısı çamaşırmı asacaksın balkona :D ütünüde sabaha karşı yaparsın...

Sayaç süper akıllı sayaçta olsa,kullanan akıllı olmadıkça fatura hiç bir zaman düşmez artar...

Ben yarı yarıya ekonomi sağladım. Ama çamaşır mak. bulaşık mak. termosifon gibi yüksek alıcıları kesinlikle 22.00 den sonra çalıştırmaya özen gösteriyorum.

İlk günler dikkat ediliyor zaman geçtikçe şunuda çalıştırayım derken akıllı sayaç akılsız sayaca dönüşüyor

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri