Akü sarj otomasyonu

m.alpay53

Üye
Çalıştıgim yerde jenerator akusunu sarj etmek icin sarj cihazi aldik. Cihazin 4 gunde bir 2 saat sarj etmesi icin otomatik calismasini istiyoruz. Buraya kadar yapilmasi kolay ancak elektrik kesildiginde dahi kumanda sistemi calissin istiyoruz. Bunu gerceklestirmek icin fikirlerinizi bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bunun benzerini tarla sulama için yapmıştım akıllı röle ile yazabiliriz isterseniz

akıllı röle derken flaşör röleyi mi kastediyorsunuz

4 günde 1 yapacağına hergün yarım saat yapsın olmamı :D

Tak bir zaman saati hergün yarım saat bir saat ne ise şarj etsin.:rolleyes:

http://www.bilirshop.com/ZAMAN-SAATİ-34-PROGRAMLI-PANO-TİPİ-12-V
Beyfendi yukardaki ürün ile istediğiniz 220 v aleti 1 hafta döndü ile istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.Ve cihazı 34 programlı.Yani 1 hafta içerisinde 17 Kere Aç-Kapa yapabileceğiniz anlamına geliyor.Tek yapmanız gereken şarj cihazının fişini bu cihaza takmak.Ve cihazı istediğiniz sürelerde programlamak.

Sanirim flasor role isimi gorur ancak flasorun enerjisinin kesilmemesi icin sarj edecegi aku uzerinden evirici ile 12-220 volt donusum yapmayi dusunuyorum. Aku biterse devrem calismayacak, role enerjisiz kalacak. Bunla ilgili ne calisma yapilabilir?

Sanirim flasor role isimi gorur ancak flasorun enerjisinin kesilmemesi icin sarj edecegi aku uzerinden evirici ile 12-220 volt donusum yapmayi dusunuyorum. Aku biterse devrem calismayacak, role enerjisiz kalacak. Bunla ilgili ne calisma yapilabilir?

Enerji kesilince jenaratör çalışacakya kendini şarj eder.Ne gerek var anlamadım.

Çalıştıgim yerde jenerator akusunu sarj etmek icin sarj cihazi aldik. Cihazin 4 gunde bir 2 saat sarj etmesi icin otomatik calismasini istiyoruz. Buraya kadar yapilmasi kolay ancak elektrik kesildiginde dahi kumanda sistemi calissin istiyoruz. Bunu gerceklestirmek icin fikirlerinizi bekliyorum

Kumanda devresini aküden al zaman rolesi devamlı devrede kalır şarj sistemini 220/12 DC Devreden elektrik kesilince jeneratör zaten aküyü şarj edecek. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri