7.5 kw surucu ıle 11kw motor surebılırmıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sürücü termik akımı motor akımını kurtarıyorsa neden olmasın?. ben 0.75 kW sürücüye 1.1 kW motor bağlıyorum çalışıyor. örneğini daha önce görmüştüm 1.1 kW motor 0.75 kW micromaster sürücüyle çalışıyor bundan 8 adet var 8 yıldır sorunsuz çalışıyor. Ama en iyisi uygun kW sürücü kullanmak. zorunlu durumlarda sürücüsünün bir üst gücünde motor bağlanabilir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
motoru sürdüm sıkıntı yok ama tam verım alamadım yine eski sistemde çalışıyorum.

öncelikle hayırlı işler arkadaşım 7.5 kw cihazın normal şartlarda 11kw motora bağlanmaz çıkış ıgbt sürücü compenatlarına zarar verebilir ama cihazın 7.5kw vectörse proğramlardan 11 kw göre ayarlayıp kullanabilirsin ama yükün çok ağır olmamak şartıyla mesela sıemens m.master440 atv66 atv58 atv61

bazı telemekanik sürücü mdelerinde 7,5 kw yerine 11 kww bağlayabilirsin örneğin atv 66 modelinde zaten o seçenek var.

motorun kaç kw çektiğine bağlı. büyük ihtimal o motor gereğinden büyük seçilmiştir. eğer motor 7,5kw'tan fazla çekmiyorsa sürebilirsin. 7,5kw sürücüyü tak hızı yavaş yavaş arttır, arttırırken sürücü üstünden çektiği kwyi oku. 7,5kw'a gelene kadar hızı arttırabilirsin. ondan fazla arttırmaman tavsiye edilir. senin kullanacağın maksimum hıza geldiğinde 7,5kw altı güç çekiyorsa sürücüyü kullanabilirsin.

bakın arkadaşlar bazıları bu soruya uygun olabilir demiş.hatta kendi yaptıkları uygulamaları örnek vermiş.burası elektrikçilerin sitesi bazı insanlar bu siteyi google da arayıp buluyor.burada yazanları uyguluyor.eğer siz böyle konularda olur(tabi)derseniz.imamla cemaat hikayesi olur.bundan bir kaç ay önce yaptığımız bir cnc tornaya invertör bağladık spindle motoru için.alev alev yandı gözümün önünde hemen elektriği kesip yangın söndürücüyle müdahale ettik.eğer siz böyle yazılara olur tabi derseniz bunu okuyan bir vatandaş uygulamayı yapar sonra artık evini mi yakar veya birinin ölümünemi sebep olur onu allah bilir!
bu yüzden bu tür sorulara olumlu yaklaşmayın.kw neyse ancak o güçte bir sürücü kullanılmasını ısrarla belirtin!adamın 10 a. sigorta ihtiyacı var ben 20 a. bağlasam ne olur dese(ona tabi olur ne olacak) mı dersiniz?bunu yapmayın beyler sizler bu mesleğin söz sahibi insanlarısınız!belki kendiniz yaptığınız kontrollerle bunu uygulayabilirsiniz ama bunu tavsiye edemezsiniz!çünkü bunu uygulayacak insan acaba sizin kadar bu işi biliyor mu?
lütfen yazdıklarımıza ve tavsiyelerimize dikkat edelim!eğer bu mesleğin hakkını verecekseniz tabi!

böyle dengesiz bir bağlantı yapmak teknik açıdan sakıncalıdır, bu işler denem yanılma yöntemi ile sınanamaz o yüzden elinizdeki motora göre bir sürücü kullanmanız gerekmektedir.

aslında bizim işletmemizdede böyle uygulamalar var.ama tabiki yükün oranı önemli

arkadaşlar ülkemizde(diğer ülkeleri bilmiyorum) yapılan en önemli hatalardan biri gereğinden büyük ekipman seçimi. 3kw gerektirecek yere emniyet olsun diye 10kw motor takıldığını görmeyen yoktur. herkesin kendi işletmesinde bunları tespit edip tasarruf anlamında değiştirmesi gerekli. kulaktan dolma bilgilerle olmaz demeyin, biraz kafanızı çalıştırın. mühendisliğin amacı gereğinden fazla ekipman kullanmamaktır. ben inşaatçı değilim ama bana inşaat yap derseniz yaparım. nasıl yaparım 10luk demir kullanılacak yere 15lik kullanırım çok da sağlam bina olur ama boşuna para harcamış olurum.
burda arkadaşın yapması gereken tüm riskleri ortaya koymak, sonra onları yorumlamak. biz de ona riskleri çıkarması konusunda yardımcı oluyoruz.
olmaz diyen arkadaşlara bir öneri, alın 18kw'lık motoru boşta çalıştırın. çekeceği güç 1kw'tın altındadır. 3kwlık bir sürücü alın motoru döndürmeye çalışın, oluyor mu olmuyor mu görün.

foofbob ' Alıntı:
arkadaşlar ülkemizde(diğer ülkeleri bilmiyorum) yapılan en önemli hatalardan biri gereğinden büyük ekipman seçimi. 3kw gerektirecek yere emniyet olsun diye 10kw motor takıldığını görmeyen yoktur. herkesin kendi işletmesinde bunları tespit edip tasarruf anlamında değiştirmesi gerekli. kulaktan dolma bilgilerle olmaz demeyin, biraz kafanızı çalıştırın. mühendisliğin amacı gereğinden fazla ekipman kullanmamaktır. ben inşaatçı değilim ama bana inşaat yap derseniz yaparım. nasıl yaparım 10luk demir kullanılacak yere 15lik kullanırım çok da sağlam bina olur ama boşuna para harcamış olurum.
burda arkadaşın yapması gereken tüm riskleri ortaya koymak, sonra onları yorumlamak. biz de ona riskleri çıkarması konusunda yardımcı oluyoruz.
olmaz diyen arkadaşlara bir öneri, alın 18kw'lık motoru boşta çalıştırın. çekeceği güç 1kw'tın altındadır. 3kwlık bir sürücü alın motoru döndürmeye çalışın, oluyor mu olmuyor mu görün.
arkadaşım zaten sende kendin demişin 18 kw lık motoru boşta çalıştırın çekeceği güç 1 kW ın altındadır diye.Motor seçimi yapılırken amaç motorun gücünün bağlı olduğu ekipmanın gücünü karşılayacak şekilde olması değilmidir:?O halde siz 18 kw Lık bir motor bağlanmış olan yerde motoru gücünden daha düşük sürücü ile dürmeye kalktığınızda ne olur siz deneyin bence...
Benim düşüncem her zaman için sürücü motorun gücünden bir kademe büyük olmalıdır Her ne olursa olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,437
Kullanıcılar
450,366
Son üye
msclsglts001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri