7.5 kw motorda bayılma

Motorlar, 5,5 kw. ve yıldız baglanması gerekmiş, dogru.

Ben makineye 5.5 kW lik 2 adet spindle motor bağlasam, 5.5 kW lik tek sürücü ile çalışır mı acaba? Motorlar aynı anda aynı hızda dönecekler

bayılmadan önce motorun çalışma devri nedir?
frekans 50hz in üzerine mi çıkıyor yoksa?

Son düzenleme:
bayılmadan önce motorun çalışma devri nedir?
frekans 50hz in üzerine mi çıkıyor yoksa?
Onu nasıl ölçebilirim, inanın hiç bilmiyorum, makinede kontaktore bağlı motor, 50 veya 60 ta mi çalışıyor Nerden anlarım

tr de iseniz 50 dir kontaktörlüyse, faz gerilimlerini ve akım ölçün yük altında bakalım enteresan bi durum var mı
Ben makineye 5.5 kW lik 2 adet spindle motor bağlasam, 5.5 kW lik tek sürücü ile çalışır mı acaba? Motorlar aynı anda aynı hızda dönecekler
hayır, 10 kw ve yukarı koymanız lazım ve güvenlik için önlerine termik koymalısınız

Aklıma bir şey daha geiyor, rotor çubukları kırılmış olabilir ama diğer motorla yer değiştirdik sonuç aynı dediniz.
Makine geldiğinden beri bu şekilde demiştiniz .O zaman geriye tek bir şey kalıyor, motor gücü bu iş için yetmiyor olabilir.

Elinizde varsa 7.5 kw 112 tip 3000 devir motor ile değiştirip deneyebilir misiniz. Bu arada kontaktör ve termik kapasitelerini de göz önünde bulundurun.

Son düzenleme:
Aklıma bir şey daha geiyor, rotor çubukları kırılmış olabilir ama diğer motorla yer değiştirdik sonuç aynı dediniz.
Makine geldiğinden beri bu şekilde demiştiniz .O zaman geriye tek bir şey kalıyor, motor gücü bu iş için yetmiyor olabilir.

Elinizde varsa 7.5 kw 112 tip 3000 devir motor ile değiştirip deneyebilir misiniz. Bu arada kontaktör ve termik kapasitelerini de göz önünde bulundurun.
Motorları değiştirmiş, ama rotorları değiştirmemiş, aynı gövde aynı rotor. Diğer motorda, 5.5 kw. gücünde ve onda sorun dıyor, arkadaş.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri