7.5 kw lık köprü vinci devir yönü hakkında

Surucu uzerindek plc cikisindan cikan kablo nereye gidiyo onu bulabilirmisin orda +24v var plc ye besleme mi yapmis yoksa input olarak mi kullanmis nereye gittigini bul

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Invertörün kumanda fazı PLC demektir bu. Invertör üzerinden PLC ile İleri ve Geriyi tetiklemeyi denedinmi.

Nasıl yapacam

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Nasıl yapacam

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Vincin üstüne köprü panosuna çıkıp bir kablo yardımıyla kablonun bir ucunu plc ye diğer ucunu fwd ve daha sonra rev e değdireceksin köprün iki yönede hareket ediyorsa invertörün sağlamdır. arızayı başka yerlerde aramaya başlıyacağız.

Veya, sürücü ternılaınden, Cm ıle fwd ve rev e tek tek kısa devre yapın. Her ıkısıdende süeücü ılerı gerı start alıyorsa, arkadasın dediği gibi baska yönlerde arastırın. Mesela, PLC ye komut giriyormu.PLc nın gerı komut giren termınelıne PLC nın müşterek ucu + veya - den kısa devre yapın.Çalısıyorsa, PLC ve programı saglam, calısmazsa PLC kontrol edılecek. BU durumda çalısıyorsa, butondan calısmıyorsa, buton PLC arasındakı baglantıları kontrol edınız.

Veya, sürücü ternılaınden, Cm ıle fwd ve rev e tek tek kısa devre yapın. Her ıkısıdende süeücü ılerı gerı start alıyorsa, arkadasın dediği gibi baska yönlerde arastırın. Mesela, PLC ye komut giriyormu.PLc nın gerı komut giren termınelıne PLC nın müşterek ucu + veya - den kısa devre yapın.Çalısıyorsa, PLC ve programı saglam, calısmazsa PLC kontrol edılecek. BU durumda çalısıyorsa, butondan calısmıyorsa, buton PLC arasındakı baglantıları kontrol edınız.

zeybek hocam Cm ile değil PLC ile tek tek kısa devre yapıcak PLC arızalı ise harici 24vdc güç kaynağı ile CM ye 24vdc- verecek butonada 24vdc+ gönderip fwd ve rev uçlarını tetikleyecek

Tratısmak , karşı oldugumdan değil sesli düşünüyorum.PLC calısmıyorsa. test esnasında kapalı ıken, sürücüden vermemiz gerkekır dıye düşündüm. Sürücü, CM termınalınden kontak versek sürücü calısmazmı. Arkadas konusuna pek hakım değil gibi geldı.Size yol yöntem tarıf etmek haddımız değil, sadece aklımızdakini paylaşdım.

Tratısmak , karşı oldugumdan değil sesli düşünüyorum.PLC calısmıyorsa. test esnasında kapalı ıken, sürücüden vermemiz gerkekır dıye düşündüm. Sürücü, CM termınalınden kontak versek sürücü calısmazmı. Arkadas konusuna pek hakım değil gibi geldı.Size yol yöntem tarıf etmek haddımız değil, sadece aklımızdakini paylaşdım.

Estağfurullah hocam PLC çalışmıyorsa bu invertöre cm tarafından kontak veremezsiniz ya 0-10V ile yada 4-20mA ile yol verebilirsiniz yada benim konunun başından beri söylediğim gibi CM ye harici bir güç kaynağından - verir PLC yerinede harici güç kaynağının 24vdc+ sını verip yol verebilirsiniz

Bu sürücünun ayrı bir özelliğimi var CM de kendı güç kaynagı yokmu.Cm ıle fwd ve/veya rev kontak verıldıgınde, satr alıp çalısşmazmı. Referans gerılımi ya kendı pot termınalınden pot ıle 0-10 volt veya harıcı, 4*20mA verilir biliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri