5 saniyede bir yön değiştirme Yardım...

Teşekkürler Makina19... Bu sistemi kullanmak istememin nedeni zaten yürüyen bantı çevirmek için bi motor kullanıyoruz...Bu motoorun hareketinden yararlanmak istiyorum.. bi de bu sistem için ayrı bir motor, motora redüktör, ve sürücü kullanmak istemiyorum.. Bana Mekanik her zaman daha cazip geliyor sistem hareket etmezse arızayı anında görüp müdahale etmek daha mantıklı :)) Her şey için teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Teşekkürler Makina19... Bu sistemi kullanmak istememin nedeni zaten yürüyen bantı çevirmek için bi motor kullanıyoruz...Bu motoorun hareketinden yararlanmak istiyorum.. bi de bu sistem için ayrı bir motor, motora redüktör, ve sürücü kullanmak istemiyorum.. Bana Mekanik her zaman daha cazip geliyor sistem hareket etmezse arızayı anında görüp müdahale etmek daha mantıklı :)) Her şey için teşekkürler

Yürüyen bantın gücünü bahsettiğin sisteme aktarabilmen için 90 derece açılı bir redüktör daha kullanman lazım çünkü eksenleri farklı. zincir dişliler,redüktörler,ıslak mahal. Bu şekilde bir tasarımla bol bol arıza görürsün emin ol :)) En iyi tasarım en ekonomik en az arıza çıkaran ve yedeği olan tasarımdır.
Bu kadar mekanik sistem bir o kadar yağ demektir halılarda yağ lekesi olmasından müşteriler memnun kalmayacaktır sistemi komple paslanmaz malzeme ile kapatmak pahalıya mal olacaktır. Kramayer dişlisine süreceğin çok az kauçuklu gress işi görecektir zaten bu sistem halıdan izoledir.

bu sistem üzerinde biraz çalışmam lazım :)) en uygun hangisi ise onu yapmaya çalışacağım... Ama elektronik olarak şimdilik çözüm sunan olmadı.. eğer mantıklı gelirse elektronik olarak yapmaya çalışırım

bu sistem üzerinde biraz çalışmam lazım :)) en uygun hangisi ise onu yapmaya çalışacağım... Ama elektronik olarak şimdilik çözüm sunan olmadı.. eğer mantıklı gelirse elektronik olarak yapmaya çalışırım

Sana çalışmalarında başarılar dilerim. İşin en ilginç yanı bir tane elektrikçinin çıkıpta yorum yapmayışı! Arkadaşım asenkron motor olur devresi şöyle olmalı yada step motor daha uygundur v.s. çok yadırgadım açıkçası bir yorum yapan destek veren çıkmadı ! :confused:

Forum istatistikleri

Konular
128,534
Kullanıcılar
450,531
Son üye
yasinnak
Geri