5,5 kW ylıdız üçgen arızası

arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. ensonunda y ü role kullanarak olayı çözdüm.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yanlış bilgi.u ve x gibi kavarmları kafaya takmayın ha u ha x ikiside aynı bobinin iki ucu fark etmez.

arkadaslar kesinlikle yapmamiz gereken verilen teorileri hatirlamak vede motoru ona gore kontrol etmek ikincisi ise yasanan aci tecrubelerdir.her arkadas dogrulari soylemis ama arkadaslar en onemli olan bir konuyu herkes atlamis.kontaktorleri evet yanlis okumadiniz kontaktorler.arkadasim demiski kilitleme vs bende diyorumki siz istediginiz kilitlemeyi yapin fakat yildiz ucgen zaman rolesi degilde normal zaman rolesi kullanin inaninki bu arkadasin akibetine ugrayacaksiniz bir gun bir saat bir saniye sonra
ben bunu yasayarak edindim.15 kw lik motora yildiz ucgende 3 tf 44 kontaktor kullandim.bir muddet sonra yildiz ile ucgen yapisti .kontaktorleri degistirdim.daha onceki yazimdaki gibi motoruda olctum.kontaktorleri degistim .motoru devreye aldim yildiz vede ucgen akimlari normal
1 hafta gectikten sonra tekrar yapistilar vede ucgen yildizla degistim zaman rolesini vede 50 msn koydum vede devreye aldim vede o gunden beri daha yapismadilar nerdedeyse 1 sene oldu .simdi kontaktorlerde kapama bobinin manyetik gucuyle acma ise yay kuvvetiyle o yuzden arkadaslar daha yildiz tam birakmadan ki yardimcilar aciliyor fakat analar acilmadan ucgen devreye girip uc fazi kisa devre ediyor baska neden de aramak bence bana acikcasi sacma geliyor.nedenide yildiz ile ucgen arasindaki tek baginti birinde kisa devre olmasi digerinde ise uc faz olmasi

arkadaşım hiç ugraşma sen yaptıklarından emınsen motoru sarıma tekrar gonder motorda sarım hatası var.

Şimdi normalde yıldız üçgen devrelerde mühürleme dediğimiz kilit kontakları özellikle bu iş için yapılır ''çakışmayı engellemek'' yıldız kontaktörünüz takılı iken üçgen kontağınızın çekmemesi gerekir demekki sizde mühürleme hatası mevcut bu konuyu düzeltirseniz sorun kökten hallolur

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri