5.5 kW Motor Bağlantı Şeması

merhaba,
ben de bunu sormak istiyordum. geçenlerde karşılaştık, 5.5 kw motor sürücü ile yol veriliyor ama yıldız bağlı idi ve yanmıştı. nedeni bu olabilir diye düşünmüştük.motorda mekanik bir hasar ve zorlanma yoktu.Sonra yine sürücü ile yol verilen 1.1 kw motorun yıldız bağlı olduğunu gördüm. o olay aklıma geldi. Bildiğim kadarıyla sürücü ile yol verilecekse motor üçgen bağlı olmalıdır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba,
ben de bunu sormak istiyordum. geçenlerde karşılaştık, 5.5 kw motor sürücü ile yol veriliyor ama yıldız bağlı idi ve yanmıştı. nedeni bu olabilir diye düşünmüştük.motorda mekanik bir hasar ve zorlanma yoktu.Sonra yine sürücü ile yol verilen 1.1 kw motorun yıldız bağlı olduğunu gördüm. o olay aklıma geldi. Bildiğim kadarıyla sürücü ile yol verilecekse motor üçgen bağlı olmalıdır.

Motorun yanma sebebi yanlis baglanti olabilir kesin bise diyemeyiz.motorun yanmasi icin onlarca neden vardir

Son cumlenizde motor ucgen bagli olmalidir diyorsunuz.

Surucu cikis gerilimi 3P 380 volt olsun.motor ekitetinde de ucgen 220/ yildiz 380 yazsin .bu motoru yildiz baglarsiniz hocam ,

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri