4x125W lık oto anfisi önerileriniz...

Arkadaşlar 4x125W oto anfisi almayı düşünüyorum ama bi kısıtlaması var normal piyasa değeri 90 ytl li aşmıcak.Anfiyi doğubanktan alıcam 90tl işte 70tl'ye düşer öle düşünüyorum.Önerileriniz olursa memnun olurum
Arabada pioneer kaset çalar var ben bir tane mp3 bir tanede kaset alıcam bu şekil mp3 dinlicem arabamda.Bi eksiğim anfi onuda sizlere sormak istedim.

NOT:Bunları alıcağına bir tane teyp al derseniz 2 tane sonyGT200s teybim çalındı 600tl zarara girdim bidaha teybim çalınsın istemiyorum.

Benim teybimde anfi çıkışı yoktur.Size gösterdiğim anfidede anfi çıkışsız teyp bağlanma özelliğide vardır.
Hepsiburada.com : JAMESON AMP 2960 500W GÜÇ ANFİSİ 252227 | Oto Aksesuar

bu anfi haricinde sizin önerilerinizi bekliyorum

kardeş eğer 2x125w bir amfi düşünüyorsan sakın jameson 2960 alma amfinin RMS gerçek gücü 4x20w içerisinde TDA entgere kullanılmış 4 adet +o fiyata bu güçte amfiyi ya illegal yoldan ele geçmiş şekilde alırsın yada adam o kadar zora düşmüştürki bu fiyata satması ölüm kalım meselesi gibi bişedir...

onun yerine 4 tane tda1562Q yap 4x70W gercek değer elinde olur o kadar da para vermemiş olursun benim düşüncem tabi :)

tamam arkadaşlar ben elektrikçiyim o yuzden tekrar soruyorum 4 tane tda1562Q sizce ne kadara mal olur.Trafodan kurtarıyorum arabada kullanıcağım için geri kalan masraflar sizce ne kadar olucak.devre şemasını baskı devresini buldum denenmiş çalışır bi devre..bide benim pioneer kaset çalar teybimin anfi çıkışı yok ben bu anfiyi yaptığım zaman nasıl bağlantısını yapıcam onun hakkındada bilgi verirseniz yapabilirim bu anfiyi

40-45i gecmez herhalde fiyatlar illere göre değişiyo azda olsa teyp i anfiye nasıl bağlarınsın bir fikrim yok ama zennedersem anfi çıkışı olmayan teypler için kablolar vardı

teybe bağlantı olursa sınıf arkadaşlarımdan yardım alarak yapıcam inşallah.Bilgileriniz için hepinize teşekkür ederim.Ben ilerde bi tanede 1000w lık bas almayı düşünüyorum.bunun için teybi değiştirmeme gerek varmıdır sizce

kardeş 1000w lık bir bas için teyp değilde amfi ihtiyacın yüksek olur teypten amfiye giriş için HIGT-LOW çevirici kullanabilirsin JBL BTX 250 pdf dosyasında low-pas filtre katının girişinde HI in kısmı var o kısımı kullabilirsin yüksek ses girişi için + 1000w gibi RMS ses değerinden bahsediyorsan hiç dinledinmi + bass olarak bir fikrim seninde bir fikrin olduğunu düşünmüyorum çünki 1000 wlık bir bass alacağım demişsin ardından teypte değişiklik yapmam gerekirmi demişsin 1000w sesi vermek hoparlorün marifeti değildir 1000w RMS demek hoparlorün girişine verebileceğin maximum güç demektir ordaki marifet amfide biter kardeş 1000w gibi bir değer içinde otoda kullanmak istiyorsan DC-DC konvertör kullanman otomobil için çok aşırı güç istemiyorsan tanesi 10 TL dan 2 adet STK4231 II al bunun çıkışıda sana 4x110w 4 ohm güç olarak geri döner entgereden sonrası zaten pasif eleman yanlız beslemen için DC-DC 2x50v 500w değerinde bir güç yeteli olacaktır biraz daha fazla ihtiyacı vardır ama ben aşırısına gitmiyorum bu ses otoda deli eder kolay gelsin...

arkadaşlar saolun ben STK4231 II anfisi ve bas işini dediğim gibi sonraya bırakıyım.İlk önce 4 tane tda1562Q anfi devresini yapıyım yahırlısıyla.Yardımlarınız için teşekkürler.

slm arkadaşım teybinde anfi çıkışı yoksa teybin ana hoperlor cıkışlarını rca yani anfi giriş voltajına çeviren anfileme katları var piyasada 10 15 milyon civarında bid de tebinde anfi ses çıkışı yoksa anfi remote yani anfiyi teyiple birlikte açma sinyali gönderen kabloda yoktur onuda teybine gelen 3 tane elektrik kablosunu ölçüm cihazıyla konrolle bulabilirsin

benim başka bi sorum daha olucaktı ben TDA1562Q 2x70W devre elemanlarını aldım devrede burda ama ben potansiyometre göremedim devrede anfiden ses kısıp yükseltme işlemi nasıl yapılcak bu devrede yarımcı olurmusunuz.

Ekli dosyalar

• TDA1562Q 2x70W .rar
    236.1 KB · Görüntüleme: 0

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular