4x125W lık oto anfisi önerileriniz...

ilk deneme için pc ye bağlama mp3 player tarzı bir şey varsa öle dene

goldmaster ile deneyebilirsin osawa denerken sesi falza acma rms değerini düşüktür büyük ihtimalle ama dikkatli kullandıktan sonra rahat olabilirsin

ben oto teybini söktü evde bağladım anfiye.
oto teybinde 2 çıkış var iki çıkışı anfinin 2 girişine girdim anfinin 2 çıkışınıda gold master ın ayrı kolonlarına verdim.Güç kaynağı 13,8V 7A lik güç kaynağı ama teyb çalıyor anfiyi açında kolonlardan ses çıkıyor çıkan sesde teybin kendi sesi anfi hiç etki yapmamış nasıl olucak bu iş anlamadım:(

ve tek kolondan ses çıkıyor devrede 1m lik direnç bağladım ses giriş yerine o yüzden olabilirmi

Son düzenleme:
teyp anfi çıkışlı olmadığı için olabilir başka bir şeyle denedinmi ?

yaptığın devrede 1M direnç yokki nereye bağladın sen onu ?

ayrıca anfi 14A civarıbir şey çekicek güç kaynağıda yetersiz gelebilir

yok başka bişeyle denemedim çünkü mp3 yada ona benzer birşeyim yok

tek kolondan ses çıkmasının sebebi ne olabilir.entegre gerilim altında 2 ayağı kısa devre olursa bişey olurmu gözümden kaçmış sonra farkettim

eğer girişlerin ,besleme doğruysa sorun entegrede olabilir kısa devre varmış çalışırken biraz daha dikkatli
güç kayğından ziyade elinde varsa bir tane çıktıntı akü ona bağla dene

oto sanayide tanıdık elektrikçide çıkıntı aküyle denerim dediğiniz gibi .Entegrede bi sorun olmuşmudur acaba kısa devreden dolayı

ölçülmesi lazım ama o entegrenin nasıl sağlamlık kontrollü yapıldığını bilmiyorum isterseniz değiştirin :( dediğim gibi başka bir şey yoksa entegreden olabilir

birde lehimlerken havyayı uzun süre bacakalarda tutmayın lehimlerken oluşan ısıda entegreyi bozabilir.

Son düzenleme:
tamam çok iyi anladm.Önerileriniz için saolun

kardeş bendede alpın marka 1000wattlık anfi var ben onun wattını nasılyükseltebilirim hangi entegre veya transistörü değiştirmem gerekir acil cvp

Forum istatistikleri

Konular
128,477
Kullanıcılar
450,432
Son üye
malekk

Yeni konular

Geri