4 adet 11 kw motoru bir panoya şamandıra basınç şalteri ile bağlamak

ahmet114

Üye
merhabalar 4 adet 11 kw motorum var bunlara yıldız üçgen yol vereceğim .depo var içerisinde sadece tek şamandıra kullanılıyor alt seviye şamandırası alt şamandıra seviyesine indiğinde motorlar çalışmayacak .(üst seviye şamandırası var ama bu devreyi ilgilendirmiyor.. depoyu dolduran motor üst seviyeye geldiğinde depoyu dolduran motoru kapatıyor)..parantez içi bizi ilgilendirmiyor..devremde iki adet basınç şalteri ve 1 adet şamandıra var .4 motoru yıldız üçgen bağlamak istiyorum sormak istediğim .4 adet 6 amp sigorta kullanıp 1 adet faz koruma rolesi uzerinden şamandırayı nasıl bağlamam gerek çizim olarak gönderen olursamemnun olurum..ben aşagıdaki gibi bir çizim yapyım ama hatayınerede yaptım...yıldız üçgen kısmı temsilidir oraya takılmayın 4 motora 1 ŞAMANDIRAYI NASIL bağlarım.şamandıra açtığında hiç bir motor çalışmayacak... tek motor olunca sorun yok burada kafamı karıştıran basınç şalteri ve şamadıra nasıl bağlamam gerekir ..şekilli olarak anlatırsanız memnun olurum teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• yılüçgen.jpg
    yılüçgen.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 56
  • 1.jpg
    1.jpg
    66.5 KB · Görüntüleme: 49
  • 2.jpg
    2.jpg
    163.5 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
doc_t_361_3.jpg
image012.png

jr

Dostum şekilden bir şey anlamadım benim şeklinde 3 lamba Rst yıldız üçgen calistiracagim benim şekilde nerede hata yaptığımı yazarsanız yada o şekil üzerinden anlatırsanız sevinirim Samandıra ve basınç şalterini 4 pako saltere nasıl dağıtırım

Bu şekilde hata varmi

Ekli dosyalar

• 16929093774296527074309224511518.jpg
    16929093774296527074309224511518.jpg
    179.1 KB · Görüntüleme: 19
merhabalar 4 adet 11 kw motorum var bunlara yıldız üçgen yol vereceğim .depo var içerisinde sadece tek şamandıra kullanılıyor alt seviye şamandırası alt şamandıra seviyesine indiğinde motorlar çalışmayacak .(üst seviye şamandırası var ama bu devreyi ilgilendirmiyor.. depoyu dolduran motor üst seviyeye geldiğinde depoyu dolduran motoru kapatıyor)..parantez içi bizi ilgilendirmiyor..devremde iki adet basınç şalteri ve 1 adet şamandıra var .4 motoru yıldız üçgen bağlamak istiyorum sormak istediğim .4 adet 6 amp sigorta kullanıp 1 adet faz koruma rolesi uzerinden şamandırayı nasıl bağlamam gerek çizim olarak gönderen olursamemnun olurum..ben aşagıdaki gibi bir çizim yapyım ama hatayınerede yaptım...yıldız üçgen kısmı temsilidir oraya takılmayın 4 motora 1 ŞAMANDIRAYI NASIL bağlarım.şamandıra açtığında hiç bir motor çalışmayacak... tek motor olunca sorun yok burada kafamı karıştıran basınç şalteri ve şamadıra nasıl bağlamam gerekir ..şekilli olarak anlatırsanız memnun olurum teşekkür ederim.
Bu devrede zaman röleleri nerede . Eğer flatör motorların hepsinin çalışmasını engelleyecekse flatorun kontağıyla bir kontaktör sürüp bunun kontaklarini her motor kumanda devresine seri girmelisin. Böyle hepsini birleştirip karman çorman bir devre kurmak akil karı iş değil. Söylediğim şey basınç şalteri için de geçerli.

Yıldız üçgen yazan yerde zaman roleleri ve yıldız ve üçgenin devreleri var onları karıştırmak istemedim buradaki sıkıntı varmı varsa nerede
Motorların 4unu aynı anda çalıştırmıyoruz 1 ile 2 .motoru bu hafta çalıştırıyoruz.3 ile 4 dinleniyor.haftsya 3 ile 4 çalışıyor 1 ile 2 dinleniyor

Yıldız üçgen yazan yerde zaman roleleri ve yıldız ve üçgenin devreleri var onları karıştırmak istemedim buradaki sıkıntı varmı varsa nerede
Motorların 4unu aynı anda çalıştırmıyoruz 1 ile 2 .motoru bu hafta çalıştırıyoruz.3 ile 4 dinleniyor.haftsya 3 ile 4 çalışıyor 1 ile 2 dinleniyor
Böyle çala kalem çizilmiş plana aslında kusura bakmayın yorum bile yapılmaz. Güzelce e plan ya da muadili bir programda tamamı çizilmiş bir proje eklerseniz yanlış ya da eksik gördüğümüz yerleri belirtiriz . Bir ilave daha 2 motor çalışıyoruz her seferinde diyorsunuz . Flatör ile alt seviyede 4 adet kontaktörü anahtarlamak sizin yaptığınız gibi elektriksel olarak uygun değil. Benim dediğim gibi bir çözüm üretmelisiniz .

Motor şu giriş vanaları ikiye ayrılmış sanırım ondan dolayı

Su sistemine hakim değilim
Böyle çala kalem çizilmiş plana aslında kusura bakmayın yorum bile yapılmaz. Güzelce e plan ya da muadili bir programda tamamı çizilmiş bir proje eklerseniz yanlış ya da eksik gördüğümüz yerleri belirtiriz . Bir ilave daha 2 motor çalışıyoruz her seferinde diyorsunuz . Flatör ile alt seviyede 4 adet kontaktörü anahtarlamak sizin yaptığınız gibi elektriksel olarak uygun değil. Benim dediğim gibi bir çözüm üretmelisiniz .
Uygun olmayan yerini söylerseniz memnun olurum.
Evet en mantıklısı bu bence ekstradan bir kontaktor daha gider en fazla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri