4*63 300 ma k.a.k rölesi

kaçak akim rölesi nötür ile topraği kisa devrelediğimde atmiyor ama seri lamba ile faz ve toprağa değdirince hemen atiyor . 4 tane ćubuk çaktim tuz döktüm yine olmuyor. ama 4*40 30 ma atiyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kaçak akim rölesi nötür ile topraği kisa devrelediğimde atmiyor ama seri lamba ile faz ve toprağa değdirince hemen atiyor . 4 tane ćubuk çaktim tuz döktüm yine olmuyor. ama 4*40 30 ma atiyor
300mA nötr toprağı kısa devre ettiğinde atmayabilir!300mA görevi yangın korumadır.30mA görevi hayat korumadır.Bence sorun yok.

Geçen gün konusu geçti eski ustalardan biri 300mA bazen atmaz demişti o zaman topraklamayı yaptığınız toprağın özelliğine bakın.Eğer direnci yüksek topraksa topraklama kimyasalları eklemeniz gerekir topraklama çubuklarını çaktığınız toprağa!Benim bildiğim Amper ve Radsan firmaları bu kimyasalları üretiyor böyle sorunlar için!

benim de şuan bir sorunum var belki bu başlıkta yazılması doğru değil ama idare edin.
tesisimizdeki 300 ma Kaçak akıma rölesi sıklıkla atmakta. Operatör reset atıyor bir süre bi şey yok ama ansızın yine atıyor. Paketleme ünitesinin bağlı olduğu bu röle paketleme sıklığı artınca atma sıklığının attığı söylendi ben öyle bir şey gözlemlemedim doğru olmayabilir. Kabloda ısınma yok diğer devre elemanları da normal görünüyor. Fikri olan?

Yukarda geçen konu bence bunu açıklıyor!Bazı durumlarda nötr le toprak kısa devre olduğunda 300mA kaçak akımlar açmıyor demiş arkadaşımız sizin makinede de aynı sorun olabilir nötrle toprak kısa devre vardır ve bu toprağın direnci yüksek olduğu için atmıyordur ama bazen kaçak akım açıyor olabilir!Bence toprakla nötr hatlarında kısa devre varmı araştırın

şimdi bu işlem üzerinden geliyorum. faz-toprak, nötr - toprak normal. fikir için teşekkür ederim. başka bir şey olmalı

şimdi bu işlem üzerinden geliyorum. faz-toprak, nötr - toprak normal. fikir için teşekkür ederim. başka bir şey olmalı
Kısa devre edip denediniz mi?Eğer herşey normal ise hareketli kabloları kontrol ediniz hareketli kablolar zamanla yalıtkanları ve hatta iletkenleri bile hasar görebiliyor!Daha önce başıma geldi tabi kaçak akım olarak değil ama hareketli kablo kanallarında kabloların ve yalıtkanlarının kopma olayı başıma geldi!

sorunumu hallettim arkadaslar tesekkur ederim bikgileriniz icin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri