380 ile 154 kv hat arasındaki farklar

electrics

Üye
arkadaşlar bir direğe bakınca 154 mi 380 kv mi oldugunu nasil ayrimlayabiliriz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik nakil hattına baktığında 154kv 'ta tek iletken,380kv iki veya üç iletken olur.tek fazda

Elektrik nakil hattına baktığında 154kv 'ta tek iletken,380kv iki veya üç iletken olur.tek fazda
Doğrudur bak şekil 2A :)

380 kV ............................................ 154 kV

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Merhaba,

Arkadaşlarımızın söylediklerine ek olarak bir de:

154kV hatlarda faz iletkenleri arası mesafe yaklaşık 3 metre, 380kV'da ise yaklaşık 6 metredir.

Doğrudur bak şekil 2A :)
380 kV ............................................ 154 kV

arkadaşım 154kv diye gösterdiğin resimdeki sağdaki direk 380kv taşıyıcı direktir yanlış anlatma arkadaşlara
bir de öyle 2 iletkeen olur 3 olur yok 154 hatlarda 2 iletken olur duruma göre

354 ile uğraşıyorsanız ne mutlu size ben yılarca yaptım maalesef 354 çalışmak kısmet olmadı enterkonekte sistem dağıtım gerilimi 354 ama 500 e çalışıyorlarmış diye duydumda aklım pek kesmedi fiyatları ve sistemleri düşününce çok acaip paralar telafuzu zor.

354 nedir usta 154 mü demek istedin 380 mi

arkadaşım 154kv diye gösterdiğin resimdeki sağdaki direk 380kv taşıyıcı direktir yanlış anlatma arkadaşlara
bir de öyle 2 iletkeen olur 3 olur yok 154 hatlarda 2 iletken olur duruma göre

sana katılamıyorum cunki arkadasların bahsettiği gibi biliyorum bende ... ayrıca ek olarak ta sağ resimde yani 154 kv lık iki grup Şebeke bağlı... sağ ve sol olmak uzere yani sağdaki alt alta sıralı olan 1 şebeke, diğeri ise ikinci şebeke... ama senin dediklerin doğrultusunda aklım karışmadı deil çünki henüz mühendislik öğrencisiyim... tecrübe eksiğim olduğu için bildiğimde yanılıyor olabilirim...

bunu anlamak zor değilki arkadaşım izalatör boylarına bak anlarsın sağ taraftakinin izalatör boyu uzun tutulmuş

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri