300 mA lik kaçak akım rölesi

Usta daire içindeki schneider marka 3 fazlı 40A-400V-30Ma modeli A9R50440 selective nedir tam bilmiyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Usta daire içindeki schneider marka 3 fazlı 40A-400V-30Ma modeli A9R50440 selective nedir tam bilmiyorum.

Slm selectıve demek seçicilik demektir..Yani daire içerisinde 300 ma ve üstü kaçak varsa apartman girişindeki yangın koruma rolesi de atabilir..Eğer apartman girişindeki yangın koruma rolesi selectıve özelliğinde ise daire içerisindeki 30 ma lık rolenin önce açması için zaman tanır...saygılar...

Bu arada dairelerdeki kaçak akım rolelerini kapattıktan sonra yine ana girişteki role açıyor mu?

dairedeki röleyi kapatıp denemedim.fakat tüm sigortaları kapatıp,fişleri çıkarıp sırayla sigortalara baktım.bidaha atmadı .sanırım daire sahibinin gözünden kaçan bi priz takılıydı onu sölemedi.priz veya herhangi bir cihazdada sorun olabilirmi.hafat sonu bakıcam bu arızaya .birde usta apatman girişindeki selectıve özelligi varsa degiştirimmi.3 fazlı 40A da varmıki o özelik

Saygılar

dairedeki röleyi kapatıp denemedim.fakat tüm sigortaları kapatıp,fişleri çıkarıp sırayla sigortalara baktım.bidaha atmadı .sanırım daire sahibinin gözünden kaçan bi priz takılıydı onu sölemedi.priz veya herhangi bir cihazdada sorun olabilirmi.hafat sonu bakıcam bu arızaya .birde usta apatman girişindeki selectıve özelligi varsa degiştirimmi.3 fazlı 40A da varmıki o özelik

Saygılar

Saygılar

Slm anlattıgınıza göre dairede sorun...Dairedeki değil de apartman girişindeki atmasının sebebi selectıve olmamasıdır...Apartman girişindekini selectıve olanla değiştirin..saygılar..

http://www.sigmaelektrik.com/tr/images/resim/kaks.pdf şu link güzel bu konu ile ilgili olarak.....
EDİT : Notda geçen -Kaçak akım koruma şalterinin kullanıldığı sistemlerde topraklama yapılmış olup nötr hattı izole ve topraktan bağımsız olmalıdır- ifadeside manidardır . TT sistemde nötr ve topraklama baraları birleştirilir mi bina içinde yok bina girişinde diye tartışmaya doyamadığımız mevzuya bir açıklama olmuş.

Son düzenleme:
http://www.sigmaelektrik.com/tr/images/resim/kaks.pdf şu link güzel bu konu ile ilgili olarak.....
EDİT : Notda geçen -Kaçak akım koruma şalterinin kullanıldığı sistemlerde topraklama yapılmış olup nötr hattı izole ve topraktan bağımsız olmalıdır- ifadeside manidardır . TT sistemde nötr ve topraklama baraları birleştirilir mi bina içinde yok bina girişinde diye tartışmaya doyamadığımız mevzuya bir açıklama olmuş.

Güzel bir paylaşım Sayın Öksüzçocuk...Bu arada nerelerdesin yahu? Özledik seni... Sayın bylent de özlemiştir büyük ihtimalle...

Güzel bir paylaşım Sayın Öksüzçocuk...Bu arada nerelerdesin yahu? Özledik seni... Sayın bylent de özlemiştir büyük ihtimalle...
Teşekkürler ; takip mesafesindeyim sayın [MENTION=255313]DGN FRT[/MENTION] ; uzakda değil :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular

Geri