30,000 (Otuzbin) kademeli KOMPANZASYON CİHAZI

REAKTİF CEZAYA XRED (akıllı reaktif enerji dengeleyici)

AYRINTILI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADRESLERİ İNCELEYİN;

Kompanzasyon Sorunu Yaşayan Tüm İşletmeler İçin ; En EKONOMİK En PRATİK En ETKİLİ Çözüm..

•Faz Dengesizliği İçin XRED
•Yüksüz Çalışma İçin XRED
•Reaktif Ceza Önlemek İçin XRED
•Her Koşulda Sorunsuz Kompanzasyon İçin XRED
•FAZ Başına 10000 (onbin) Kademe
•Düşük Maliyet İçin XRED

XRED Teknolojisi Nedir/faydaları?

Klasik Kompanzasyon Ünitelerine sonradan entegre edilir. endüktif ve kapasitif yükleri dengeler. işletmenin her koşulda reaktif enerji miktarını her faz için (R,S,T) 10000 adım hassasiyetinde ayarlar. Tak Kullan Özelliği ile devreye hızlı bir şekilde alınır. 10000 kademe hassasiyeti ile reaktif ceza sorununu ortadan kaldırır. Klasik kompanzasyon panoarındaki otomatik sigorta, şalter, kondansatör, kontaktör ve reaktif röle ömürlerini 2 kat artırır, Kendini kısa süre içerisinde amorti ettirir.

3kvar ve 5 kvar Xred teknolojisi;

■Piyasada bulunan mevcut reaktif güç kontrol röleleri ile bir arada çalışır.
■Sadece 3 faza ait voltaj uçları ve rektif güç kontrol rölesinin haberleşme portu* bağlantısı yapılarak devreye alınır.
■Her fazın reaktif enerji miktarını 10000 adım hassasiyetinde dengeler.
■Tak kullan özelliği ile Bakım gerektirmez.
■Kurulu Gücü 30Kva'ya kadar olan işletmeler için 3Kvar XRed önerilir.
■Kurulu Gücü 30Kva'dan büyük olan işletmeler için 5Kvar XRed önerilir.
■RS-485 MODBUS RTU Protokoline uygundur.

Başarılar Tesadüf Değildir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kompanzasyonu anlatan zihniyet,nasıl olur da imza olarak elektrik tas.cihazı düzmecesini reklam olarak verir anlayamadım açıkçası...

Bu cihaz,ALRON tarafından üretilenmi ? Yoksa taklidi mi ?

Cihaz alron gibi mi yoksa farklı bir mantıklamı çalışmakta, ek olarak 30000 kademe olayı çok abartılı, gereksiz bir durum.

Kademe kısmı doğrudur.30000 kademeden kasıt şudur.Diyelim ki bu cihaz 25 kvarlık.bu durumda 0,83 var hassasiyetle devreye giriyor demektir.yani bu cihaz 0,83 var endüktif çekebildiği gibi 1,66 var da çekebilir.Bu bobinin yapısı ve kontrolcü ile alakalıdır.Biz kapasitif basma durumlarında devreye şönt reaktör alıyoruz ya.Bunda da kontrolcü toplam gücün 30 000 de biri kadar güç kadar devreye alabildiği gibi,bu gücün katları kadar gücü de devreye alabiliyor demektir.Ortada gereksiz bir durum da yoktur.Oldukça gerekli bir durumdur.Ama anladığınız gibi,30000 tane kontaktör kullanılmıyor.Tristörün üzerinden maksimum geçen akımla minimum geçen akım arasında 30 000 kademe olması demektir.Yani bir musluktan geçen su miktarını düşünürsek.Musluğu çevirmemize göre 30 000 farklı debi ile su almamız gibidir.
Şimdi gelelim bu cihaz, ALRON tarafından üretilen cihaz mı yoksa taklidi mi sorusuna..Ben bu konuyu ALRON firması ile konuştum.Bana gerekli açıklamayı yaptı.Fakat benim bu konuda açıklama yapmam doğru olmaz.En doğrusunu Alron firması yetkililerinin yapmasıdır.Ki eminim yakın zamanda açıklama da yapacaklardır.

Kademe kısmı doğrudur.30000 kademeden kasıt şudur.Diyelim ki bu cihaz 25 kvarlık.bu durumda 0,83 var hassasiyetle devreye giriyor demektir.yani bu cihaz 0,83 var endüktif çekebildiği gibi 1,66 var da çekebilir.Bu bobinin yapısı ve kontrolcü ile alakalıdır.Biz kapasitif basma durumlarında devreye şönt reaktör alıyoruz ya.Bunda da kontrolcü toplam gücün 30 000 de biri kadar güç kadar devreye alabildiği gibi,bu gücün katları kadar gücü de devreye alabiliyor demektir.Ortada gereksiz bir durum da yoktur.Oldukça gerekli bir durumdur.Ama anladığınız gibi,30000 tane kontaktör kullanılmıyor.Tristörün üzerinden maksimum geçen akımla minimum geçen akım arasında 30 000 kademe olması demektir.Yani bir musluktan geçen su miktarını düşünürsek.Musluğu çevirmemize göre 30 000 farklı debi ile su almamız gibidir.
Şimdi gelelim bu cihaz, ALRON tarafından üretilen cihaz mı yoksa taklidi mi sorusuna..Ben bu konuyu ALRON firması ile konuştum.Bana gerekli açıklamayı yaptı.Fakat benim bu konuda açıklama yapmam doğru olmaz.En doğrusunu Alron firması yetkililerinin yapmasıdır.Ki eminim yakın zamanda açıklama da yapacaklardır.

30 000 kontaktör olmadığını ben de biliyorum ayrıca sistemdeki 30 000 kademenin PWM tekniği kullanılarak yapıldığınıda daha önce ALRON firmasından görüştüğüm arkadaşlardan da öğrenmiştim. Benim 30 000 kontaktör kullanılmış olduğunu düşünmüş olduğumu düşünmeniz beni çok üzdü.

XRED için internette bir incelemede bulundum.Benim görüşüm;ALRON Firmasının RED ürününü çok pervasız bir şekilde taklit etmişler.Herhalde Tuğrul Beye bir kasıtları düşmanlıkları var.Öyle olmasa başka makul bir isim ve başka makul bir dizayn ve şekil ile üretebilirlerdi.Birde sitelerinde şarlatanlık olduğu EMO tarafındanda tescil edilmiş olan,hiçbir faydasının olmadığı gibi aktif tüketimi artırdığı teknik inceleme ile raporlandırılmış olan tasarruf cihazlarını da reklam ediyorlar.BEN BURADAN BÜTÜN AKLI SELİM ARKADAŞLARIMI BU GİBİ ÜRÜNLERE VE ARKASINDAKİ İNSANLARA " HAK ETTİKLERİ İLGİYİ" GÖSTERMEYE DAVET EDİYORUM.
ALRON Tuğrul Bey'e selamlarımı gönderiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri