3 Fazlı Motoru 1 Fazda Çalıştırma (Resimli Anlatım)

Merhaba kafama takilan bir sey uzerinde ucgen 380 volt yazan bi 5.5 kw lik elektirik motoru var bunu 220 ile calistirmak mumkun degilmidir illaki etikette cift voltajda yazmalimi 220 ile kesinlikle calistirilamazmi sadece 380 yazanlar yoksa 220 ilede calistirilabilirmi yollari nelerdir?

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Guncel bu konu altinda buna aciklik getirilmemis nasil yapilir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle Selamun Aleyküm projemde kullanmam için bana bir motor lazım Yaklaşık 100 kg cekicek (Bisiklete takacagım) Bunun için bana redüktörlü motor almamı söylediler (cam silgi motoru) 12 voltla yapmayı düşünüyorum bana yardımcı olacak herkezin mesajlarını bekliyorum

Arkadaşlar 3 fazlı bir motoru kondansatörle tek fazda çalıştırdık diyelim 2800 d /dk acaba gücünde düşme olduğu gibi devrinde bir düşme olurmu ?

Merhaba kafama takilan bir sey uzerinde ucgen 380 volt yazan bi 5.5 kw lik elektirik motoru var bunu 220 ile calistirmak mumkun degilmidir illaki etikette cift voltajda yazmalimi 220 ile kesinlikle calistirilamazmi sadece 380 yazanlar yoksa 220 ilede calistirilabilirmi yollari nelerdir?

Sargı voltajı 380 volt olduğundan 220 voltta daha fazla kayıp olacağından verim daha da düşecektir. Belki boşta çalışabilir ama ne kadar yüke gelir denemek lazım. Elinizde varsa deneyin ama alacaksanız vaz geçin derim.

Arkadaşlar 3 fazlı bir motoru kondansatörle tek fazda çalıştırdık diyelim 2800 d /dk acaba gücünde düşme olduğu gibi devrinde bir düşme olurmu ?
Devirde düşme çok az olacaktır frekans ve kutup sayısı değişmediğinden yaklaşık aynı devirde çalışacaktır. Yük durumuna göre devir değişebilir.

Öncelikle Selamun Aleyküm projemde kullanmam için bana bir motor lazım Yaklaşık 100 kg cekicek (Bisiklete takacagım) Bunun için bana redüktörlü motor almamı söylediler (cam silgi motoru) 12 voltla yapmayı düşünüyorum bana yardımcı olacak herkezin mesajlarını bekliyorum

A.s. 250 vatlık bir motora ihtiyacınız olacak bu gücü verebilen motor 12 voltta 30 amper civarında akım çekecektir. Öğrenmek için yapabilirsiniz ama elektrikli bisikletlerin fiyatları düştüğünden hazır almak daha ekonomik olabilir.

Arkadaşlar bir ricam olacak biri bana kilowat ile wat açıklamasını yapabilir mi

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Arkadaşlar bir ricam olacak biri bana kilowat ile wat açıklamasını yapabilir mi

wat elektriksel guc birimidir. Kilowat'ta wat'tin 1000 katidir.ornek;
1 kilowat = 1000 wat tir.

Çok teşekkür ederim kardeş allah razı olsun

Arkadaşlar amper hesaplamasi nasıl olur lütfen bana yardımcı olun örnek 2500 wat kaç amper çeker şimdiden. Teşekkür. Ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri