3 Fazlı Motoru 1 Fazda Çalıştırma (Resimli Anlatım)

Merhabalar yöneticim.Aslında özel mesaj atacaktım fakat öm butonu bulamadım.Sizden bir konuda yardım istiyorum.Bize 100 000 d/ dakikada elektrik motoru lazım.Hayati önem arz ediyor.Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.Çok aradık bulamadık.Acaba regulatör ile 20 000 rpm lik bir motoru 100 000 rpm e çıkaramazmıyız? 10 yada en fazla 20 saniye çalışsın yeter.Mümkünatı yokmu acaba.Lütfen yardım edin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aslında aradığımız şey tam olarak bu. bu sistemi nasıl kuararız www.youtube.com/watch?v=Iuh2WzoXXhU.Yardımcı olursanız size duacı oluruz.
teoride doğru akım motorları alternatif akımda üniversal motorlar herhangibir yüke bağlı olmadığında sonsuz devirle dönmeye çalışır. tabiki sürtünme kayıpları vs. buna enhel olur. eklediğiniz linkteki motorda dc seri motor gibi duruyor ve herhangibir yüke bağlı değil .

teoride doğru akım motorları alternatif akımda üniversal motorlar herhangibir yüke bağlı olmadığında sonsuz devirle dönmeye çalışır. tabiki sürtünme kayıpları vs. buna enhel olur. eklediğiniz linkteki motorda dc seri motor gibi duruyor ve herhangibir yüke bağlı değil .

Yani :) ? Biz şimdi basit bir dc seri motoru elektrik prizine taksak işimiz hallolurmu? Yani dakikada 100 000 devire ulaşırmıyız? Lütfen yardımcı olun ya çok önemli çoook.Bizim için hayati önem taşıyor.Lütfen.

Dikkat ederseniz teoride dedim. Yataklanma surtunme kaybi gibi fiziksel kurallar soz konusu. Ben size arastirmanizda yardimci olmasi icin sadece ek bilgi verdim. Arastirmalarinizda yardimci olmasi bakimidan

Dikkat ederseniz teoride dedim. Yataklanma surtunme kaybi gibi fiziksel kurallar soz konusu. Ben size arastirmanizda yardimci olmasi icin sadece ek bilgi verdim. Arastirmalarinizda yardimci olmasi bakimidan
Hocam 10 saniye çalışsın yeter sonra patlasın havaya uçsun sadece 10 saniyecik.Yada söyle söyleyelim biz ne yaparızda dakikada 100 000 devire ulaşan bir motor buluruz yada bu videodaki gibi bir tertibat kurarız yardımınız için çok çok teşekkür ederiz.

Lütfen yardımcı olun çok önemli.Hiçbir yerde bulamadık 100 000 rpm elektrik motorunu.En yükseği 30 000 rpm.

Kardeş göz gezdirirken gördüm konunu havalı veya manyetik rulman kullanabilirsin cok maliyetli sanirim o tür yataklamalarda eger yuksuz calisacazsa bu tur sürtünme problemini asmaniz lazım oncelikle sonrasinda rotorun balansinin mukemmele yakin olmasi lazım ki sapitmasin manyetik etki ile birseyler yapilabilir

arkadaşım ben redüktörlü ufak bir trifaz motoru 220 ile ve ileri geri çalıştırmak için bu yöntemi uygulamıştım. düşük kapasite bağlarsan motor kalkış yapmakta zorlanır yada kalkış yapmayabilir. yüksek kapasite taktığın zaman da kondansatörle oluşturduğun fazın açısı olması gerekenden daha fazla kayıyor ve motor titreşimli çalışmaya başlıyor

benim deneyimlerim bunlar...

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri