2x6 YVV kablodan ek alma hk.

Merhaba tekrar, uygulamaya geçiyoruz. Tasarımı çizmeye çalıştım. Yanlış veya eksik bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim. Can ve mal emniyeti açısından sağlıklı tesisat yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Al_Cu Tasarım.JPG
    Al_Cu Tasarım.JPG
    77.9 KB · Görüntüleme: 18
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tüm sigorta / kaçak akım giriş / çıkış bağlantılarıda Al-Cu pabuç
olmalı.2x25 MCB den sonrasını
Cu tesisata çevirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20240414_085745.jpg
    IMG_20240414_085745.jpg
    163.5 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Tüm sigorta / kaçak akım giriş / çıkış bağlantılarıda Al-Cu pabuç
olmalı.2x25 MCB den sonrasını
Cu tesisata çevirebilirsiniz.

Piyasada Bimetal pabuçlar var ama Ana Dağıtım Panolarında T.M.Ş'lerin giriş-çıkışlarında baralara montaj için olanlardan var. (BİMETAL AL-CU SKP)

Bizim burda kullanacağımız ev tipi sigortalar için nasıl bir şey pabuç bulabilirim ?

Sol alttaki tiplerden olabilir.

Merhaba,

Bir noktayı öğrenmek istiyorum:
Otomatik sigortaya neden Bakır kablo girip Alüminyum Kablo ile çıkış (ya da tam tersi) yapılmasını önermemektesiniz.
Sonuçta birbirine ek yapmıyoruz?

Merhaba,

Bir noktayı öğrenmek istiyorum:
Otomatik sigortaya neden Bakır kablo girip Alüminyum Kablo ile çıkış (ya da tam tersi) yapılmasını önermemektesiniz.
Sonuçta birbirine ek yapmıyoruz?
iletkenlik dirençleri aynı mı bir bak istersen. sonra arıza nerde çıkar diye bir düşün.

Tabi ki iletkenlik dirençleri farklı.

Sorumu eksik sordum düzeltiyorum:
2x16 YVV kablo 2x32A otomatik sigortaya giriş yapıp 2x25 YAVV kablo çıkış yapacak.
Otomat kutusunda olacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,239
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri