250 kw aksa jeneratör

arkadaşlar 250 kw aksa jeneratör elektrik kesilmeden 196 voltta çalışıyor bu minimum çalışma voltajı kontrol panelinde ayarlanıyor ama bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirimn teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
panoda voltaj ayar potansiyometresi yokmu.eger yoksa avr üzerinden voltaj ayarını yapabilirsin.

ana panodan 5-10 volt civarı ayarlayabilirsin.220 volt için yaa gaz ayarını yükselteceksin(frekans ın 50 in altındaysa) veya uyartım sargısından akımı artıracaksın oda alternatör üzerinde voltaj regülatör kartından olur..

HEr jeneratörün üzerinde kontrol paneli program kağıdı vardır programlama yapman icin bırakılır şayet yoksa eğer markasına bak dka 105 genelde kullanıyo hic bi yerden bulamassan zaten 196 da calıştığından eminsindr programlarına bak....

En sağlam yol pano üzerindeki kontrol cihazının markasına bak netten programlarını ayarlarını bulabilrsn

Moderatör tarafında düzenlendi:
Jeneratör kontrol panelinde yazan değerler, cihazın kendini ya da yükü korumak maksadıyla enerjiyi keseceği alt ve üst limit değerleridir. Jeneratörün çıkış voltajının düşük olduğunu harici bir ölçü aletinden de okuyarak teyid etmişseniz ( eminseniz ) röle programlamasına girip bunu değiştiremezsiniz, yani jeneratörüm şu kadar volt çıkış versin diye ayarlayamazsınız,bu durumda yetkin birinin voltaj regulatörüne veya alternatöre bakmasında fayda var. Kolay gelsin

sn teknisyen33;
Öncelikle belirtmek istediğim bir husus var.
Ben ve diğer Meslektaş arkadaşların vereceği cevapların doğruluk oranı sizin vereceğiniz sistem bilgisinin ve arızanın detaylarıyla doğru orantılıdır. Ne kadar bilgi verirseniz o kadar doğru bilgiye ulaşırsınız. Şimdi konumuza dönelim.

a)Bu voltajı nereden ölçtünüz prizlerden mi yoksa jeneratör üzerinde mi?
b)196 voltu faz-notr arasından mı ölçtünüz? Yoksa 2 faz arasından mı ölçtünüz?
c)jeneratör modelini ve markasını belirtirseniz sevinirim.

a)bu voltajı jenereratör üzerindeki kontrol panelinden baktım
b)ölçtüğüm değer faz nötr arasıdır
c)jenaratörün markası aksa modeli apd 250 dir
saygıdeğer meslektaşlarım benim öğrenmek istediğim jenaratör üzerindeki
dse 5220 elektronik kontrol panelinden bir kaç tuşa basılarak yapılıyor benim öğrenmek istediğim bu kontrol panelinden hangi tuşlara basılarak yapılabildiğidir

a)bu voltajı jenereratör üzerindeki kontrol panelinden baktım
b)ölçtüğüm değer faz nötr arasıdır
c)jenaratörün markası aksa modeli apd 250 dir
saygıdeğer meslektaşlarım benim öğrenmek istediğim jenaratör üzerindeki
dse 5220 elektronik kontrol panelinden bir kaç tuşa basılarak yapılıyor benim öğrenmek istediğim bu kontrol panelinden hangi tuşlara basılarak yapılabildiğidir

istediğim bilgileri yazmışsınız teşekkür ederim.
kontrol panelini biliyorum menüye girmek için ekranın hemen sol altında bulunan kitap resmine benzer bir sembol var ona basılı tutarak stop tuşuna basın. Ok tuşlarıyla menü içinde dolaşabşlirsiniz artık. jeneratör çalışıyor olmasın bu işlemi yaparken. menüyü ben gezdim voltaj limit ayarıyla ilgili bir menü gördüğümü hatırlamıyorum. Olanlar soğutma süresi devreye alma motor ısıtma süreleri gibi verileri set edebiliyorsunuz.
Panelinizde voltaj potansiyemetresi olması lazım bu potansiyemetre max. da 196 v ölçtünüz değil mi?
Faz-faz arası kaç volt onuda yazarmısınız.
jeneratör çalışır durumda alıcılara bağlamadan (şalteri devreye almadan) Panelden sinüs sembolü olan tuşa bastıktan sonra ok tuşlarıyla voltajları görebilirsiniz ordan bilgi verirmisiniz.
Voltajlarda dengesizlik mevcut olup potansiyemetredende düzeltilemiyorsa regülatör kartına bakmak lazım panelin sağını solunu detaylı olarak foto çekip eklerseniz yerini ve yapılacak işlemi gösterebilirim. Fakat bu işlemi yapmadan önce yetkiniz ve sistem hakkında bilginiz olması lazım eğer yoksa servisi çağırmanızı tavsiye ediyorum. Ufak bir hatanız daha büyük arızalara ve hayati tehlikelere sebebiyet verebilir.

Son düzenleme:
evet arkadaşlar cevabı kitap şeklindetuş ile stop tuşuna birlikte basılarak yapılıyor ve orda minimum voltaj ayaraı var herkese cevaplar için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,462
Son üye
Harbi49

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri