12v 2000w solar inverter

efe7822

Üye
Merhaba bir müşterimizden arızalı 12v 2000w güneş paneli için kullandığı inverter geldi arkadaşlar. On off tan açıldığında cihaz alarm veriyor (ötüyor). Mosfet ölçümleri yapacağım ancak bu inverter lerden eline gelen oldumu fikir verebilecek varmıdır ? Güneş paneli için kullanılan ilk defa geldi ayrıca bunu normal bir araba aküsüyle test için çalıştırabilirmiyim deneyen varmıdır ?

Bu inverterin bir adi sani var midir?

Bir kac cesit inverter var. Direkt solar panellere baglanan akusuz calisan modeller akulu olanlar v.s.

Once elinizdeki inverteri taniyalim sonrasinda yorum yapabilelim.

Cihazın resimleri
20170630_151009.jpg
20170630_150948.jpg

Daha önce denk gelen olmadı heralde[emoji4]

Merhabalar,

Ürün anahtarlamalı çalışanbir güç kaynağı. En sık karşılaşılan sorunlar,

1- Akü voltajı düşük arızası ( akü voltajı kontrol edilir yada akü hattından işlemciye giden akü voltajını okuduğu hat kontrol edilir )
2- Genelde trafoyu süren mosfetlerde sorun olabiliyor ( kısa devre olursa genelde sigorta attırır yada bakır hatları patlatır kaliteli cihaz ise akım korumasına geçer mosfetlerin mümkünse devre kartından sökülüp dışarıda kontrol edilmesinde fayda var )
3- 12 volt bu cihaz içinde anahtarlanarak trafo çıkışında 320 volt mertebelerine çıkartılır ve hızlı diyotlarla doğrultulup çıkış kapasitörlerinde biriktirilir. Buradaki diyotlarda sorun olabilir
4- Çıkıştaki 320 volt DC voltaj anahtarlanarak 220 volt 50 hz e dönüştürülür buradaki anahtarlama elemanlarında sorun olabilir.

Adım adım ilerlemek lazım.

bu dökümanı bende buldum ama birebir karşılaşan varmı diye sormuştum.Denk gelen olmadı muhtemelen

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri