12 v 5 sn devre kesici yardım

Elbette mümkün. Kullanacağınız sistemde 12 voltu kestikten sonra tekrar 12 volt verene kadar minimum ne kadar süre geçecek? Bunun da bilinmesi gerek ki sonradan sıkıntı yaşanmasın.

Sabı
Bi bakayım, birazdan dönerim.
Sabırsızlıkla bekliyorum
Elbette mümkün. Kullanacağınız sistemde 12 voltu kestikten sonra tekrar 12 volt verene kadar minimum ne kadar süre geçecek? Bunun da bilinmesi gerek ki sonradan sıkıntı yaşanmasın.

Abicim ben sana işin aslını anlatayım. Aracımı merkezi kumandadan kilitleyince merkezi kumanda beynindeki bir kabloya 12 volt geliyor. Bu 12 volt aracı açmak için kumandadan açma tuşuna basılınca kesiliyor. Bende bu 12 volt ile ön 2 camımı otomatik yapacağım. Aracı Kilitleyince 12 volt cam motorlarına gidecek 5 sn içinde 2 cam da kapanmış olacak. Bu devre 5 sn sonra akım kesilsin diye. Yoksa sabaha kadar motor yükte kalacak ve aküyü bitirecek. mesele bu.

Dün proteus üzerinde biraz uğraştım ancak pek zamanım olmadı. araştırıyorum.

Sanırım işini görür

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uploadfromtaptalk1444766124849.JPG

Rica ederim. Elimdeki bir kitapta varmış.

ayrıca birşey daha sormak istiyorum. herhangi bir alıcıya bağlı bulunan 12 volt termik röle aşırı akımlarda ısınıp devreyi keser. çalışma prensibi bu şekilde sanırım. öğrenmek istediğim şey, termik röle ısınıp devreyi kestikten sonra, devrede hiç bir değişiklik olmamasına rağmen röle soğuduktan sonra tekrar devreyi besler mi?.(mesela yarım saat sonra) yani bu döngü röle soğudukça devem mı eder. yoksa röle 1 kez ısınıp devreyi kestikten sonra röleye gelen 12 volt kesilinceye kadar kontaklar kesik vaziyettemi kalır? yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri