1 sn zaman blogu ile darbe olusturma

ufuk6767

Üye
Arkadaslar kucuk bir uygulama fakat bu sekil bir verilen saniye kadar çıkış aliyorduk hatamiz nerde acaba

e41647d349762625328b0e1d108e6de3.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaslar kucuk bir uygulama fakat bu sekil bir verilen saniye kadar çıkış aliyorduk hatamiz nerde acaba

e41647d349762625328b0e1d108e6de3.jpg
TON tipi timerda inputtan kesintisiz olarak pt süresi kadar input gelmeli yoksa pt süresi sonunda 1 olmaz ve çıkış 1 olduğunda da input kesildiği anda tekrar sıfır olur siz bir kere input verildiğinde çıkışı pt süresi kadar 1 olsun istiyorsanız tp ve tof tipi timer kullanmalısınız.

aynı sorunu bende yaşadım
TON tipi timerda inputtan kesintisiz olarak pt süresi kadar input gelmeli yoksa pt süresi sonunda 1 olmaz ve çıkış 1 olduğunda da input kesildiği anda tekrar sıfır olur siz bir kere input verildiğinde çıkışı pt süresi kadar 1 olsun istiyorsanız tp ve tof tipi timer kullanmalısınız.
TP tipi timer kullandığımda bir defa sinyal verip daha sonra hiç sinyal alamadım. Normal mi.

aynı sorunu bende yaşadım

TP tipi timer kullandığımda bir defa sinyal verip daha sonra hiç sinyal alamadım. Normal mi.
Attığım resimdeki grafikleri incelerseniz siz de hak verirsiniz ki normal değil pt süresinden kısa süre veya uzun süre giriş verilse bile pt süresi kadar çıkış vermiş.

4.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri