Zaman rölesi çıkışı aktif olmuyor

zaman rölesi.PNG
arkadaşlar ufak bi uygulama yapıyorum ama zaman rölesi sayıyor tekrar başa sarıyor 5 saniye saydıktan sonra Q çıkışını aktif etmiyor yardımcı olabilecek varmı??

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Zaman rölesi yerine ilk önce bir marker ( M ) role kullanıp girişi mühürleyin. Daha sonra bu role NO kontagindan zaman rolesini enerjilendirin. Bu durumda giriş sinyali 0 olsa bile zaman rölesi sayacak ve sayma sonunda kontağını kapatacaktır. Tabi girişe birde stop kontağı seri eklemelisiniz .

Zaman rölesi yerine ilk önce bir marker ( M ) role kullanıp girişi mühürleyin. Daha sonra bu role NO kontagindan zaman rolesini enerjilendirin. Bu durumda giriş sinyali 0 olsa bile zaman rölesi sayacak ve sayma sonunda kontağını kapatacaktır. Tabi girişe birde stop kontağı seri eklemelisiniz .
Yaptım ama yine aynı şekilde oldu anlamadım niye böyle oluyor bi yanlışlıkta yok ki
SORU2.PNG

Son satırdaki M3 kapalı kontağı olmaması lazım. Zaman rolesinin enerjisini kesiyor . İlk satirdaki M kapalı kontakları da gereksiz. Sadece kapalı kontak üzerinden I2 stop girişi ekleyin . I1 de start olsun . M1 marker rölesi üzerinden basitçe I1 e mühürleme yapın.

Son satırdaki M3 kapalı kontağı olmaması lazım. Zaman rolesinin enerjisini kesiyor . İlk satirdaki M kapalı kontakları da gereksiz. Sadece kapalı kontak üzerinden I2 stop girişi ekleyin . I1 de start olsun . M1 marker rölesi üzerinden basitçe I1 e mühürleme yapın.
WhatsApp Görsel 2023-05-26 saat 11.49.57.jpg

Tamam şimdi oldu bu şekilde siemensin uygulamasında nedense olmuyordu schneiderin uygulamasında çalıştı çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri