Şamandıra ile tankı kontrol etme

sonhay

Üye
Merhaba; bir tank da arıtma işlemi yapılacak diyebiliriz. Bir motoru var ve alt orta ve üst seviye göstergeli şamandırası var. birde 24 v ac valfimiz var. Burada istenen şamandıra üst seviye yi gösterdiğinde valf kapatacak(haliyle bir dolum olmayacak) tekrar orta seviyeye geldiğinde açıp su dolumu gerçekleştirecek. alt seviye de ise motor duracak arıza vs durumu için. Bunun kumanda devresinde yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Destek olabilecek birileri yok mu acaba.

sonhay arkadaş;

şamandıra valfi kontrol edecek şamandıra mekanik çalışan bir ekipmandır. şamandırada harekete göre açılıp kapanan bir kontak mekanizması var mı?

içine attığımız seviye gösterge mekanizması var. buradaki olayı şamandıra olarak düşünmekten ziyade röle ile yapmak düşüncesindeyim.belli noktaya geliyor ama neticelendiremiyorum

sıvı seviye rölesi mi? döküman göndere bilir misin?

aslında amacım kumanda devresi ile öncelikle çalışır hale getirmek bunun içinde her seviye göstergesi için bir röle ana motor için bir kontaktör ve birde 24 v ac valf için röle ile kontrolu sağlanabilir. diye düşünüyorum

aslında amacım kumanda devresi ile öncelikle çalışır hale getirmek bunun içinde her seviye göstergesi için bir röle ana motor için bir kontaktör ve birde 24 v ac valf için röle ile kontrolu sağlanabilir. diye düşünüyorum
Kontakli samandira olmasi lazi yoksa olmaz neye gore 24 dc acip kapatacak

özetle kumanda devresi hakkında nasıl bir yol izlemeliyim yapılacak iş ortada

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,135
Son üye
bssjhe

Yeni konular

Geri