Şaka gibi ama her akşam ezanında KAR atıyor...

Sokak lambaları veya apartmanın çevre aydınlatması ile bağlantılı değil sanırım. Bu da benim ilk aklıma gelen durumdu. Apartman aydınlatması sabit saatte çalışıyor, ezandan önce. Sokak lambaları da henüz devrede olmuyor dikkat ettiğim kadarıyla. Diyelim ki sokak lambası ile eş zamanlı, sadece benim dairemle olan bağlantı ne olabilir acaba?
Ayni fazdan besleniyordur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Herkese iyi akşamlar. Daha önce de sebepsiz KAR attığını bu forumda yazmıştım ve sonuç üretilmeye çalışılsa da olmamıştı... Yaklaşık 2 aydır bu durum trajikomik bir hal aldı. Her akşam, akşam ezanı biterken KAR atıyor... Diğer dairelerde herhangi bir sorun yok. O anda özellikle çalışan bir cihaz yok... İşin içinden çıkamıyorum...
merhaba ....ilginç arkadaşlar bir sürü ihtimal le değinmiş olay biraz fantastik olduğu için mantığa yakın olmayan olasılıkları yada şöyle diyeyim çok ender olabilecek olasılıkları değerlendirmek gerekir
ben köydeki caminin ses veren driver ünit mebranlarını bir çok kez tamir ettim ve bir kezde uydu sistemi dedikleri otomatik rf sinyaliyle otomatik ezan okuyan cihazın güç katını tamir ettim bu cihaz ezan okunur ken cihaza sinyal gönderip cıkısındakı roleyi acıyor anfi acık duruma geliyor ve rf uzerinden seside anfiye veriyor benim görüşüm bu radyo frekansı evinizdeki bir cihaza yada panonuzdaki cihaza elektirik sayacı olabilir mesela ona etki edebilir yani olasılık ezan bitince yapıyorsa baslarken ayrı biterken ayrı bir sinyal gönderiyo olabir çünki bitişinde dıdıt diye bir ses gelir . bizim koye 15 km ilçeden merkezi sistem ezan okuyor oldukca kuvvetli bi radyo sinyali yayıyor .ben ilkokul mezunuyum ezan merkezi sistem rf sistemi hakkında daha çok bilgisi olan arkadaşlar veya rf dalgaları hakkında bilgili üyeler neden olup olmıcağını daha iyi bilirler saygılar

Bu duruma da özellikle dikkat ediyorum ancak başlangıç ya da bitişinde değil sonlara doğru KAR atıyor. Merkezî sistemle ezan okunduğu için başlangıç ya da bitişte ani dalgalanma sebep olabilir diye düşünmüştüm ben de ama değil gibi...

Bu duruma da özellikle dikkat ediyorum ancak başlangıç ya da bitişinde değil sonlara doğru KAR atıyor. Merkezî sistemle ezan okunduğu için başlangıç ya da bitişte ani dalgalanma sebep olabilir diye düşünmüştüm ben de ama değil gibi...
bence en mantıklısı bu bi şekilde elektirik kabloları anten gibi davranıp etkiliyordur çünkü ezan okundugu müdettce o rf sinyali var oluyor ve bi noktada tesisatınıza etki ediyor bence küçük bi yerdeyseniz bi kasaba veya ilçe gibi öğrenebilirsiniz belki akşam namazını sadece merkeziden açıyorlar çünki hoca canlı okusun veya okumasın yani alıcı cihazı devre dısı bıraksada tam yayın yaptıgı saatte o radyo sinyali faal duruma geçiyor otomatik olarak tam ezan saatlerini takip etmesi bu olasılığı en olası yapıyor bana göre

Arızanın geçici ! durumda olması halinde
kendinden tekrar kapamalı tipler var.On-
lardan kullanabilirsiniz.Schneiderde var
mesela.Başka firmalardada olduğunu bi-
liyorum.Eklediğiniz röle,toroid koruma için görünüyor.O,sorununuzu çözmez.

Tam olarak modelini paylaşabilir misiniz?

Schneider,Gewis,Legrand satıcılarından
sormanızda yarar var.Bunlar,3000-5000 ₺
gibi pahalı aletlerdir.Schneider ve Gewis
olanları,20 yıl önce bağladım,hala çalışı-
yorlar.Arıza geçici ise ! 90 sn aralıklarla 3
defa tesisatı kontrol eder,sorun geçmişse
tekrar kapama yapar.İstenilmesi halinde,
belirli peryotlarda açma kapama yaparak
kendini test eder.Bu iş için,bilen birisinden
teknik destek almanızda yarar var.
https://www.gewiss.com/tr/tr/products/experience-catalogue/catalogs/series/power/90-restart-range-automatic-reclosing-

https://www.voltimum.com.tr/katalog/tekrar-kapamali-kacak-akim-koruma

devices

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular