İkaz gerilimi ve akımı nasıl hesap edilir?

petkimli

Üye
Elektrik üretiminde ikaz gerilimi ve akımı neye göre ve nasıl hesaplanır?Hangi formüllerle?
örneğin 13,8 KV ve 12,6 MW gücünde jeneratörün ikaz gerilimini ve akımını nasıl hesap edeceğiz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Petkimli bu nabzını ölçmeden şerbet vermeye benzer sizin kullandığını generatör tipi nedir bu bilinmelidir sonra buna göre kaç kutuplu olduğu ve deviri uyartım sargısı tipi uyartım tipine göre değişir hepsi.Ayrıca çok bunlarla birlikte yüktede bunun ne zamanlı değişeceğide önemli.Hepsi bilinmelidir sonra buangöre bi yorum yapılabilir.

teşekkürler...yani benim demek istediğim bunun bir formülü yok mu?

Böyle bir makinanın,etiketinde bu bilgiler mevcut olması gerekir.

Makinenin etiketinde tabiki mevcut, ancak merak ettiğim bu adamlar nasıl hesap etmiş de, bunun ikazı şu gerilimde olmalı demişler..muhakkak ki bir formülle hesap etmişler..işte benim sadece merak ettiğim bu ikaz gerilimini neye göre hesaplayıpta makineye koyuyorlar.

ikaz sargılarını sarmadım yerine başka bi formül uygulAnırmı

ikaz sargıları dört kutuplu statora göre nasıl sarılmalıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,135
Son üye
bssjhe

Yeni konular

Geri