Çiftlik otomasyonu

anladıgım şu plc kullanmadan bunu yapacaksın o halde controller kullanacaksın 4-20 mA fc ieteceksin fclerde motorlara hükmedecek yani sistem bu eğer sistem buysa hüseyin hocam senın bunu yapabilmiş olman lazım şaşırttın benı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ben senin bahsettiğin sisteme benzer olayı dokma salonunda kullandım plc falanda yok basit ve maliyeti düşüktü sadece bana sistemde yük olarak ne var ve senaryo nasıl olacak onu bildir yardımcı olayım

sistemde 2.2 kw 4 adet fan war.2 adet yemleme(helezyon) motoru war şanzımanlı 61 dewr 2.2 kw bir tane de 1.1kw su pompası var su deposundan civcivlerin su kabına su aktarıyo.yuk bu yani toplamda 15 kw bile yapmıyo.

Suruculerin yanina 1adet ufak role tak 220v isi olcerden tetik ucunu 4 roleye gir digital zaman saati kullan yem makinasini ona bagla istedin kadar zaman verirsin

Arkadaşım güzel bir proje fakat çizimle sorularımızı yöneltsek teknik olarak süper olacak .

Şöyle ki değişik zamanlarda bu motorları çalıştırman gerekek ise yardımcı olabiliriz.

saygılar.

hsn01_1453 önceki mesajlarında fanların kademeli olark gireceğini yazmışsın.
Şimdi yukarıda dördüde aynı anda çalışan sisteme teşekkür ediyorsun.:confused:
Bence sen ilk olarak senaryonu oluştur. Fanların nasıl çalışacağını,
su seviyesini veya miktarını neyle ölçeceğini, yem sisteminin zamana göremi
çalışacağını bir düşün.Ondan sonra adım adım senaryonu buraya yaz ki
sana yardımcı olacak ben ve diğer arkadaşlar uygun olan kontrol projesini sana üretebilelim. Yoksa şu ana kadar olan yazım kalabalığından başka eline birşey
geçmez. Benim anladığım sende hala böyle bir senaryo yok. O yüzden sen bu
senaryonu oluştur ondan sonra bizimle paylaş ki sana daha fazla yardımcı olabilelim.

Choretime choretronic model 24 kümes kontrol cihazı isteklerinize cevap verebileceğini düşünüyorum.biz broiler ve damızlık üretim çiftliklerinde kullanıyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,153
Son üye
bayekofsiwa

Yeni konular

Geri