Çalışmalarımız hakkındaki ankete katılınız.

acıklamalarınız ıcın tesekkurler salıh bey benı aydınlattınız ıcın

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba ben klima ve soğutma sektöründe iş yapıyorum. İşinizi nekadarda iyi yapsanız en ufak geç zamanda ulaşmanıza yada biraz yoğunluğunuza bakmadan size hemen bir alternatif oluşturulur ve sizi hemen harcarlar. Dedim ya ben klima servisiyim Antalyada iş yapıyorum Bugün öğleden sonrası Kemer de otelin birisine randevu verdim geç olur dediler öncelik istediler bende sıradaki kişilerin hakkı olduğunu olamayacağını söyledim. Bugün saatinde gitmeme rağmen orada başka bir servis gördüm. Yarım saat için bile harcanırsınız.Ama biliyorlarki zor işlerin adamıyım ozaman bekliyorlar. Kolay işlerde hemen satılırsınız çarae yok böyle.Salih bey Antalya olarak size destek çalışmalarına başlamak isterim. Ekip olmazsa en ufak konuda elenirsiniz. Soğutma, sulama ve hidrafor işlerinde çalışmak isterim. Kolay gelsin.

mustafa beye cevabtır.
mustafa bey evet sıemenste vede omronda tamamen o destek bana saglanmıs durumdadır.sımdı turkıyede dogru zamanda ve dogru yerden destek ıstersenız mutlaka verırler.bu kısılerdenkı sıemens ızmır bolgesınde plc ve otomasyon departmanı sorumlusu olan arkadas bana her telefonumda mutlaka destek vermıstır.omrondada taner bey vede nurcan hanım her zaman vede her sorunumda benım yanımda olmuslardır.mıtsubıshı plc konusunda ıse en-ko endustrıyel elektronıktekı arkadaslar hemen teknık desteklerını vermıslerdır.

fakat yenı yazıkkı sızınle aynı kulvarda kosan hem otomasyon uygulaması yapan hemde temsılcılık yapan fırmalar aynı destegı vermemektedır

bu ülkeden birşey beklemeyen
arkadaşlara sesleniyorum o zaman bu ülkeden gitsinler tabi imrendikleri avrupa onları kabul ederse şunu bilin avrupalıları çok iyi tanıyan birisi olarak konuşuyorum onlarda zaten kendi ülkesinden umudunu kesen insanlardan hiçbirşey beklemez. Ekmeğini yiyoruz türkiyenin türkiyeliyiz.
Bişiler yapma işine gelince arkadaşlar bazı girişimleri özel sektör yapamaz tek tek bireylerlen olacak işler diildir bu tür işlerde kısa vaadeli diil uzun vadeli getiriye bakmak lazım. ARGE çalışmalarını türkiye devleti ne zaman desteklemeye başlarsa o zaman göreceğiz hepimiz çok şey değişecek duvarlar yıkılacak avrupalı.amerikalı bizden çok da akıllı diill ama devlet destekli iş yapıyorlar
örnek gösterilen siemens abb omron gibi marklar hep vakıf devlet destekli kurumlardır...
İyi Çalışmalar...

onurtascene ' Alıntı:
bu ülkeden birşey beklemeyen
arkadaşlara sesleniyorum o zaman bu ülkeden gitsinler tabi imrendikleri avrupa onları kabul ederse şunu bilin avrupalıları çok iyi tanıyan birisi olarak konuşuyorum onlarda zaten kendi ülkesinden umudunu kesen insanlardan hiçbirşey beklemez. Ekmeğini yiyoruz türkiyenin türkiyeliyiz.
Bişiler yapma işine gelince arkadaşlar bazı girişimleri özel sektör yapamaz tek tek bireylerlen olacak işler diildir bu tür işlerde kısa vaadeli diil uzun vadeli getiriye bakmak lazım. ARGE çalışmalarını türkiye devleti ne zaman desteklemeye başlarsa o zaman göreceğiz hepimiz çok şey değişecek duvarlar yıkılacak avrupalı.amerikalı bizden çok da akıllı diill ama devlet destekli iş yapıyorlar
örnek gösterilen siemens abb omron gibi marklar hep vakıf devlet destekli kurumlardır...
İyi Çalışmalar...
sımdı sayın onurtascene bu ulkede bır konuda calısmak ıstedıgınızde onunuze cıkarılan sorunlardan vede ıthalatcı fırmaların getırdıklerı kalıtesız mallardan veya uretılen kalıtesız malzemelerden dolayı nasıl arge yapacaksınız bana soyleyın.kullandıgınız bır dırencı bır dahakı sefere bulamamak yada bulsada aynı ozellıkte bulamamak veya arge destegı gıbı bır destegın olmaması bunlardan bahsetmeden argenın olmadıgından bahsetmek dogru degıldır.ayrıca sıte ıcerısınde kurulan bır plc tasarım ekıbının bıle kı kontrolkalemi gibi bır camianın ıcınde bıle bır sey yapamamazı yazıktır.bız bır araya geldıgımızde ıs degılde acaba nasıl menfeaat saglarız dersek boyle olur ama avrupalı vakıf kurar her calısanı gonul verır vede buyuk olurlar.

Gezer77 ' Alıntı:
mustafa beye cevabtır.
mustafa bey evet sıemenste vede omronda tamamen o destek bana saglanmıs durumdadır.sımdı turkıyede dogru zamanda ve dogru yerden destek ıstersenız mutlaka verırler.bu kısılerdenkı sıemens ızmır bolgesınde plc ve otomasyon departmanı sorumlusu olan arkadas bana her telefonumda mutlaka destek vermıstır.omrondada taner bey vede nurcan hanım her zaman vede her sorunumda benım yanımda olmuslardır.mıtsubıshı plc konusunda ıse en-ko endustrıyel elektronıktekı arkadaslar hemen teknık desteklerını vermıslerdır.

fakat yenı yazıkkı sızınle aynı kulvarda kosan hem otomasyon uygulaması yapan hemde temsılcılık yapan fırmalar aynı destegı vermemektedır

Sayın Gezer77 siz salih Bey'e demişsiniz ki,gecenin 2 sinde arayabileceğim en özel numaranızı vereceksiniz.Sizin saydığınız Taner Bey ,Nurcan Hanım ya da diğer yetkilileri,gecenin 2 sinde en özel telefonundan,ev telefonundan mı arıyorsunuz.Ayrıca ben yazımda dedim ki,o firmalar Türkiyede 10 000 lerce PLC satmışlar.Ve ben de diyorum ki yerli firmalardan da o kadar satın alırsanız onlar da size gece gündüz teknik destek verecek bir call center kurarlar.Ama siz bunu firmanın yönetim kurulu üyesinden,ya da sahibinden -bilmiyorum- istiyorsunuz.Size desteği siemensin sahibi mi destek veriyor?Benim PLC firmam olsa ,benden 1000 tane PLC alan bir ülkeye ben de destek verecek kişiler sağlarım.Siz şimdi saydığınız kişileri gecenin 2 sinde ev telefonundan arıyorsanız,Forum yöneticimiz olarak numaraları bizimle de paylaşınız ki,biz de gece komut unutursak arayalım.Ne de olsa PLC lere aynı parayı biz de veriyoruz.
Şimdi benimle aynı kulvarda koşan,yani hem Uygulama yapan,hem de bayilik yapan firmalara gelince...Haklı çıkmak uğruna her şeyi yapar mısınız?Siz beni tanımadan,ne iş yaptığımı bilmeden bunu nasıl yazarsınız?
Ben her hangi bir firmanın bayisi değilim.Ben zaten Piyasaya otomasyon ya da her hangi bir iş yapmıyorum.Ben bir firmada ücretli olarak çalışıyorum.
Lütfen bir daha benim hakkımda bir iddiada bulunurken,ISPATLAYABİLECEĞİNİZ iddialarda bulununuz.Çünkü bir kişi hakkında bilmeden konuşmak ya da ıspatlayamacağı iddiada bulunmak doğru değildir.

burada kırmızı ıle yazılan konuda kı sızınle sozu sahsınıza yonelık degıldır.orada aynı ısı yapan ıkı fırma kastedılmıstır.

Sayın Salih arkadasım, seni takdir ediyorum ve ellerine saglık gibi klasik cumleler kurmak istemiyorum. Azmini ve meslege olan askını yakından gordugum icin bu tip calısmaların senin icin baslangıc oldugunu acıkca soyleyebilirim. Butun imkanlarımız ve destegimiz seninledir...

valla program gayet ii olmuş elinizdeki imkanlarla..!!
lad uzantılı dosyaleri galiba sıkıştırmanız gerekebilir çünkü tek satırda 2 kb yer kapladı satır sayısı artınca baya büyüyebilir..
instructionlar için kısa yollar yetrli değil herhalde ama eklemesi sizin için problem olmaz sanırm..
program 2 mb veya daha az olmasına rağmen mem den 35-36 mb yer alıyor dosyanın boyu artıkça buda artıcaktır sanırsam...
help için bir şey demiyorum program kullanılır haline gelince oda oluşacaktır..
valla tebrikler gayet ii..
ii çalışmalar..

Programda kullanılan komutlar tiplerine göre farklı plc hafızası kullanıyor. Örneğin açık kontak için 2 byte yeterli.Ancak harddiskte daha fazla yer tutar. Bu program boyutu ile ilgi değil. Ben plc kapasitesinin üzerinde ve açıklamalarda yazılı şekilde denemeler yaptım harddisk'teki program alanı 0.5 mb'ı geçmedi. Kısa yollarla ve help ile ilgili projeyi tamamladığımızda daha ciddi çalışmalar yapacağız.
Görüşlerinizden anladığım kadarı ile epey incelemişsiniz. Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri