Kontrol Kalemi

Yeni Model Arduino Nano 33 ioT ve Arduino Nano Every Uygun Fiyatı ile Dikkat Çekiyor

Yeni Model Arduino Nano 33 ioT ve Arduino Nano Every Uygun Fiyatı ile Dikkat Çekiyor

  Boyutu ve fiyatı ile dikkatleri üzerine toplayan yeni arduino nano serisi geliştirme kartları yakında piyasaya sürülecek.

  Arduino temmuz ayı  sonlarında geliştiricilerin beğenisine sunulacak mikrodenetleyici tabanlı Nano Every, Nano 33 IOT, Nano 33 BLE ve Nano BLE Sense isminde 4 yeni Nano modelini duyurdu.

  Yeni model nano grubu ürünlerin orjinal nano kartlar için üretilmiş aksesuarlar ile uyumlu olduğu söyleniyor.

   

  Raspberry Pi ile karşılaştırıldığında Arduino yerleşik belleğe bağlı olan bir mikrodenetleyici üzerine kuruludur. Buda arduino nanoyu basit elektronik projeler için ideal hale getirmektedir.  Raspberry Pi ise Linux üzerinde çalışan bellek ve mikroişlemci üzerine kurulu bir bilgisayar olarak kullanılır. Bazen Raspberry Pi ile Arduino birleştirilirler, böylece Raspberry Pi bilgisayar görevlerini hallederken Arduino kontrol görevlerini üstlenir.

   

  Yeni nano serisinin en ucuz ve en düşük özellikli olan modeli nano ever 9,90 dolara mal oluyor. ATMega4809 mikrodenetleyicisine sahip Nano ever, 20 MHz’de çalışıyor ve 48KB Flash ve 6KB RAM ile birlikte geliyor.

   

  Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısına sahip Nano 33 modeli 18 dolara satışa sunuluyor. SAMD21G18A mikrodenetleyicisine sahip Nano 33, 48 MHz’de çalışıyor ve 256KB Flash ve 32KB RAM ile birlikte geliyor.

   

  IOT modeli, Arduino IoT cloud ile uyumludur, şifreleme anahtarlarını kendi içerisinde depolayan ve  TLS güvenli bağlantı sağlayan bir çip ile birlikte geliyor. Aynı zamanda altı eksenli ivme ölçere sahip.

   

  Nano 33 BLE adından da anlaşılacağı gibi en belirgin özelliği bluetooth desteğidir, NRF52480 Mikrodenetleyicisine sahip Nano 33 BLE 64 MHz’de çalışıyor ve 1MB Flash ve 256KB RAM ile birlikte geliyor. ürünün fiyatı 19 dolar

   

  Son olarak, Nano 33 ble Sense giyilebilir projelerde kullanılmak üzere bazı ekstra sensör ile birlikte geliyor. Nano 33 ble Sense, Nano 33 ble ile aynı  temel teknik özelliklere sahiptir. ekstra sensörler, dokuz eksenli ivme ölçer bunun yanı sıra sıcaklık, basınç, nem, ışık, renk ve hareket sensörleri barındırıyor. ürünün fiyatı 29,50 dolar

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ