Kontrol Kalemi

Weidmüller’in plug-in konnektörü “German Design Award” ödülüne aday

Weidmüller’in plug-in konnektörü “German Design Award” ödülüne aday
  Weidmüller’in plug-in konnektörü “Pv-Stick” etkileyici dizaynı ve fonksiyonel montaj kolaylığı ile “German Design Award 2014” ödülüne aday gösterildi.
  „German Design Awards 2014“ jürisi Weidmüller plug-in konnektör „Pv-Stick´i  fotovoltik sistemlerde hızlı kablolama özelliğinden ötürü „Endüstriyel Ürünler ve Materyaller“ kategorisinde uluslararası ödüle aday göstermiştir. Tek taraflı fotovoltik plug-in konnektör Pv-Stick‘in  teknik detayları tamamen kullanıcı ihtiyaçlarına göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir.
  Uluslararası uzman juri üyeleri tarafından „ „Pv-Stick“ bu yılın „IF Product Design Award“ ve „Red Dot Award: Product Design“ ödüllerine layık bulunarak başarısı taçlandırmıştır. Otoriteler tarafından „German Design Award 2014“ için aday gösterilen Pv-Stick, ödülleri toplama konusunda „Push-In“ bağlantı sistemi ile yoluna devam etmektedir.
  Yenilikçi tasarımıyla “Pv-Stick” fotovoltik sistemlerinde hızlı ve uygun maliyetli kablolama için özel olarak geliştirilerek “Push-In” bağlantı teknolojisine sahip PV konnektör uygulamaları konusunda rakipsiz bir üründür. Kablo izalasyonunu soyarak, konnektör içine yerleştirilmesi ile kitleme sesini duyduğunuzda güvenli bağlantıyı oluşturmuş oluyor ve akabinde konnektör üzerinde bulunan kilitleme mekanizmasını çevirerek bağlantıyı mühürleyerek kullanıma hazır hale getirmek kolay bir şekilde mümkün olmaktadır.
  Ürünün öne çıkan özelliklerinden biri de bağlantı için el aleti gerektirmiyor oluşudur. Yenilikçi “Push In” bağlantı sistemi solar sistemlerde güvenli bağlantıdan ödün vermeden montaj süresinden %50 tasarruf sağlar. Bu başarısının altında yatan temel sebep; teknik performansı etkili operasyon ile son detayına kadar birleştiren konnektör tasarımıdır
  Örneğin, konnektörün dönebilen vidalı başlığı kablonun soyma uzunluğunun belirlenmesinde kolaylık sağlamaktadır. 4 mm² veya 6 mm² kesite sahip olan kablolar saniyeler içerisinde PV-Stick konnektöre takılabilir. Yüksük veya krimp kontak ihtiyacı olmadan ince kablolarında montajının sağlanabildiği tasarıma sahiptir.
  Nominal değerleri 30A ve 1000VDC(IEC) olan ürün, ek plastik destek parçası ile pratik bir tasarıma sahiptir. Bu özellik iyi bir kavrama sağlayarak tüm çevre koşulları için PV-Stick ürününün kullanım alanını arttırmaktadır.
   Özet olarak: etkileyici tasarımıyla “Push-In” bağlantı sistemi ve “Type 4” konnektör yüzüyle “Pv-Stick”, solar uygulamalar için bütün yönleriyle Pratik çözüm sunmaktadır. “Pv-Stick” DIN EN 50521 standartlarına uygun ve TÜV (German Technical Inspectorate ) tarafından onaylanmıştır.
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ