Kontrol Kalemi

VİKO Enerji Verimliliği Haftasına Anlam Kattı

VİKO Enerji Verimliliği Haftasına Anlam Kattı

  Elif Ve Enerji Çocuk Filmi İle Değer Yarattı

  Kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki örnek projeleri ile tanınan VİKO, Enerji Verimliliği haftası kapsamında gerçekleştirdiği anlamlı programla bugüne ve geleceğe değer katmaya devam etti. Enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda geleceğin teminatı olan öğrencilere birçok mesajın verildiği programda ayrıca VİKO Karre Kids Çizgi Film atölyesi öğrencileri tarafından oluşturulan “Elif ve Enerji Çocuk” adlı film ilk kez izleyicilerle buluştu.
  Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, çevre kirliliği her geçen gün artıyor ve ülkemiz enerji için yüksek bedeller ödüyor. Tüm bu tabloya bakınca geleceği aydınlatmak için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönem yaşanıyor. Geleceğe değer katacak birçok başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren VİKO, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında da kapsamlı bir organizasyona imza attı. Samandıra kültür merkezinde gerçekleştirilen ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Vekili, Sancaktepe mülki amirleri, eğitimciler, öğrenciler ve VİKO Yöneticilerinin katıldığı organizasyonda Enerji Verimliliğinin önemi çok anlamlı mesajlar ile izleyiciler ile paylaşıldı. Protokol konuşmalarının ardından Evd Enerji Yönetim Kurulu başkanı Ergin KAYA tarafından gerçekleştirilen ve enerji verimliliğinin önemini konu alan sunumda enerjinin hayatımızdaki yerine önemli vurgular yapıldı. Çizgi filmin atölyesinin kurulmasındaki örnek çabaları nedeni ile VİKO’ya ve Animatörler Havva Kangal Erdoğan, Ezgi Çelik ile proje lideri öğretmen Nurhayat Karakoç’a İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birer plaket takdim edildi.
  “Elif ve Enerji Çocuk Filmi Güne Damga Vurdu” 
  VİKO’nun Sancaktepe’de hayata geçirdiği “Işığını Paylaş Öğretmenim” yarışmasında 1. Olan İbni Sina İlkokulu’na yine VİKO tarafından kazandırılan Karre Kids Çizgi Film atölyesinin öğrencilerinin yaptığı Elif ve Enerji Çocuk filmi izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Türkiye’deki Devlet okulu bünyesinde ortaya çıkan ilk örnek olan ve Enerji Verimliliğini konu alan çizgi film program sonunda öğrenciler tarafından İl Milli Eğitim Müdür yardımcısına teslim edildi. Film öncelikle bölge okullarına, daha sonra da İstanbul’daki tüm anaokullarına dağıtılarak öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilinçlenmesi sağlanacak. Böylelikle henüz ilkokul seviyesindeki öğrenciler, ortaya çıkardıkları bu çizgi film ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış olacak.
  Enerji verimliliği konusunda “Hepimiz Sorumluyuz” 
  VİKO KSS Kurul Başkanı Gülay SELKİ “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin ortak sorumluluğu. Enerji Verimliliği gerek ülkemiz ve gerekse tüm Dünya için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Enerji verimliliği doğal kaynaklar ve sürdürülebilir kalkınma konularında “Hepimiz Sorumluyuz” anlayışı ile yaşam faaliyetlerimizi yürütmek, sorumlu davranmak zorundayız.
  VİKO olarak yerel kalkınmaya destek sorumluluğu olarak ele aldığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdiğimiz “Aydınlık Sancaktepe İçin Eğitimde Yenileşim ”projesi ise ilçemizin eğitim kalitesini arttırmaya destek olacak bir noktaya geldi. Bugün büyük bir heyecanla sonuçlarını izlediğimiz Çizgi Film Atölyemiz gerçekten eğitimde inovasyon adına önemli bir örnek oldu. Henüz ilkokul 2-3 .sınıf öğrencileri tarafından yapılan ve üstelik enerji verimliliğini konu alan bu film ile öğrenciler yeteneğini ortaya çıkarma fırsatı buld. Bu öğrenciler aydınlık geleceğimizin kilidini açacak ve geleceğimizin teminatı olacaklar, o nedenle çok mutlu ve gururluyuz. Yerel kalkınmaya destek amacı ile yola çıktığımız projenin enerji verimliliği gibi önemli bir kavrama eğitim materyali olacak düzeyde bir girdi sağlamış olması bizim için ayrı bir anlam taşıyor “ dedi. Program, enerji konulu afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ve 2 yılda 200 Bin öğrenciye ücretsiz ulaşarak bir rekora imza atan VİKO Çocuk Tiyatrosunun Enerji Verimliliği konulu oyunu sahnelemesi i ile son buldu.
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ