Kontrol Kalemi

Tuzlu Su İle Çalışan Otomobil Avrupa Yollarında

Tuzlu Su İle Çalışan Otomobil Avrupa Yollarında

  Mazot sahipleri Almanya’dan korkmalı Bu sefer üretimi Alman gizli istihbaratı koruması altında tutulmuş olup daha önceki icatların kayboldukları gibi bu seferkini korumuşlardır.

  Tuzlu su ile çalışan yeni araba Quvant e-Sportimousine, ‘ye Avrupa yollarında kullanılması için onay çıktı. Bununla beraber mazot ülkeleri enerji savaşını kaybetmeye başladı.

  Daha 20. Yüzyılının başından beri alternatif enerjiyi bulanlar susturuluyor. Bunların başında da  Nikola Tesla gelmektedir..

  Benzinle çalışan diğer otomobillerinden farklı olarak, Quant e-Sportlimousine tuzlu su ile çalışıyor ve bunu bulan da  NanoFlowcell’dir. Otomobil 920 beygirle yani 680 kilovat ile çalışabilmektedir. 2.8 saniyede saate 100 km gidebilmektedir. En yüksek hızı ise saate 350 km’dir. Alman firması Quvant tarafından üretilmiştir.

  Araç elektrik akımını akü üzerinde geçirmek suretiyle Nano Flowcell teknolojisi ne dönüştürmektedir. Çalışma sistemi de hidrojen bataryası sistemi gibidir. Tek farkı yakıtı tuzlu su olması.

  Yeni tür alternatif enerji teknolojisi enerji krizini azaltacaktır ve bizi yakıt fiyatını ve kalitesini düşünmeyeceğimiz yeni bir döneme götürecektir. Bununla beraber de petrol savaşları kalkacaktır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ