Kontrol Kalemi

Tesla Model S P85D Otomatik Pilotlu Geldi

Tesla Model S P85D Otomatik Pilotlu Geldi

  Küresel ısınma ,fosil yakıtların yetmemesi alternatif enerji kaynaklarına yönelimi arttırdı. Bunun sonucunda hayatımızın olmazsa olmazı araçlarında enerji kaynakları daha çevreci ve sürdürüle bilir olma yolunda hızla ilerlemekte bunlardan en iyi örnek Amerikalı elektrikli araç üreticisi Tesla firması diyebiliriz. Tesla firmasının üretmiş olduğu Model S aracı şuanda dünyanın en iyi sedanları arasında gösterilmekte hız ve menzil olarak içten yanmalı rakiplerini neredeyse yakalarken tasarruf konusunda rakiplerini geçmiş bulunuyor.

  Tesla geçtiğimiz günlerde Model S aracının P85D versiyonunu tanıttı. Model S P85D versiyonu Model S ile aynı hatlara sahip iken teknoloji ve performans olarak ciddi farklar bulunmakta.

  Model S P85D versiyonunun en dikkat çeken özelliği dört tekerdede çekiş gücü olması. Önceki modeller sadecearkadan itiş gücü bulunurken P85D versiyonunda ise ön ve arka kısımda bulunan 221 beygir ve 470 beygir gücündeki iki motor ile 4 tekerden çekiş gücü almakta.

  Tesla Model S P85D Porche 911 Turbo ile aynı sürede 60mph (96 km/h ) hıza ulaşa biliyor.

  Şerit değiştirmek sinyal vermek kadar basit

  .tesla model s otomatik pilot gösterge

  Model S P85D’nin bir diğer dikkat çeken özelliği firma yetkililerinin otomatik pilot olarak adlandıkları sistem. Bu sistem ileri görüş kamerası, radar ve 360 derecelik aktif ultrasonik sensöleri ile hem güvenli sürüş hemde sürücü yükünü hafifletmeyi amaçlamış. Şerit değiştirmek için sadece sinyal vermeniz yeterli oluyor Model S P85D yerleşik sensörleri ile güvenle sizin yerinize şeritdeğiştiriyor

  Model S P85D   dolu batarya ve 100km/h hız ile 425 km yol gidebilmekte. Maksimum hızı 210 km/h olan Model S P85D 8 yıl ve sınırsız kilometre batarya garantisi vererek Tesla firmasının kendisine olan güvenini ortaya koymakta.

  .tesla model s radar

  Tesla Model S P85D 120.000 $’lık satış fiyatı ve aralık teslimi piyasaya dürülüyor.

   

  http://www.teslamotors.com/

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ