Kontrol Kalemi

Schneider Electric’ten “Hız Kontrol Cihazı”: Altivar 320

Schneider Electric’ten “Hız Kontrol Cihazı”: Altivar 320

  Schneider Electric, makine üreticileri için değişken hız kontrol cihaz Altivar 320’yi pazara sunuyor. Yeni hız kontrol cihazı ile çok sayıda uygulamada makine verimliliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

  Enerji yönetimi ve otomasyonda global bir uzman olan Schneider Electric, 0,18 – 15 kW (0,25 – 20 Hp) makinelerde temel ve gelişmiş uygulama gereksinimlerini karşılayan bir değişken hız kontrol cihazı olan AltivarTM 320’yi Nisan ayında pazara sunuyor. Altivar Machine ürün serisinin bir parçası olan Altivar 320 makinelerin etkisini ve verimliliğini geliştirirken, hız kontrol cihazının özelliklerinden faydalanabilecek makine üreticileri (OEM’ler) için tasarım ve mühendislik maliyetlerini optimum hale getirecek.

  SCH Altivar 320 (1)

  Altivar 320’nin hem kitap hem de kompakt biçimleri, her makine düzenine kolay ve uygun maliyetli entegrasyon ve kabinler veya makine çerçevelerinin içine yerleştirme için tasarlandı. Gelişmiş bağlanabilirlik özelliği sayesinde, Schneider Electric’in MachineStruxure çözümleriyle entegrasyonunu tamamlayan ve PLCopen uyumluluğunu kolaylaştıran Altivar 320, EtherNet IP’den CANopen’e kadar en yaygın olarak kullanılan Ethernet ve seri tabanlı haberleşme ağlarının bir çoğunu destekliyor.

  Hem asenkron hem de senkron motorlar için güvenilir ve güçlü motor kontrolü sağlayan Schneider Electric’in yeni hız kontrol cihazı, ayrıca IEC 60721-3-3 sınıf 3C3 kaplama baskı devre kartları ve yeni dış kaplama materyali ile dayanıklı tasarımı destekliyor. Bu sayede 60°C ortam sıcaklıklarına kadar zorlu çevre koşullarında ek soğutmaya ihtiyaç duymadan makine kullanılabilirliğini sağlayan Altivar 320, “Güvenli Tork Kapatma (STO)”ya ek olarak dahili dört adet tam güvenlik izleme fonksiyonuyla, makine sertifikasyon sürecini ve Makine Yönergesi 2006/42/EC ile uyumluluğu kolaylaştırırken SIL3 seviyesinde güvenliği de sağlamış oluyor.

  SCH Altivar 320 (2)

  Altivar 320, tasarım ve verimliliğin optimum dengesi için tasarlandı
  Makine üreticileri için en iyi hız kontrol cihazını seçmek, yüksek tasarım maliyetleri,  güvenilirlik standartları ve haberleşmeye bağlanabilirlik arasında kaldıkları zor bir seçimdir. Altivar 320 ise, OEM’lerin bu tür bir seçim yapmaya gerek duymadan, hem makine tasarımı hem de makine ömrü verimliliğini optimum olarak elde etmelerine olanak sağlıyor.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ