Kontrol Kalemi

Şalt, Motor ve Sürücü Teknolojileri

Şalt, Motor ve Sürücü Teknolojileri

  ABB Şalt Nedir, Nerede Kullanılır?

  Elektrik devrelerini anahtarlayan, kontrol eden ve koruyan tüm ekipmanlara şalt malzeme denir.

  Şalt malzemeler kontaklara sahiptir ve dolayısıyla akım bu ekipmanlar içerisinden kolayca akabilir. Şalt malzemeler açma kapama ve demerajlı akımlarda çalışma, kısa devre, aşırı akım gibi durumlarda açma yapabilmeli ve kendisine zarar gelmemeli ve aynı zamanda ekipmanları da korumalıdır.

  Şalt malzemelerine ait temel bazı temel fonksiyonlar bulunmaktadır.
  Bunlar üç başlık altında toplanabilir:

  1. İzolasyon
  2. Koruma
  3. Kontrol

  Koruma derken elektrik devrelerinin aşırı yükten, kısa devre akımından ve toprak hasadından korunması anlaşılmalıdır. İzolasyonda hatalı ekipman devrenin geri kalanından ayrı tutulmaktadır. Kontrol aşamasında ise anahtarlama yapmak adına devreler kontrol edilir.

  Şalt malzemelerini dünya genelinde tasarlayan, tasarladığı üreten, ürettiğini tüm dünya ile paylaşan ABB, Türkiye pazarında şalt malzemeleri denildiğinde akla ilk gelen küresel markadır.

  ADS Mühendislik, ABB şalt malzemelerinin satış hizmetinde Türkiye’deki en yetkili ABB partneridir.

  ABB Sürücü Nedir, Nerede Kullanılır?

  Sürücüler makine imalat, pompa uygulamaları, fan gibi elektrik motorunun yer aldığı tüm sektörlerde kullanılmak adına üretilmektedirler. Dünya lideri ABB; kolay kullanımlı, esnek ve uzun çalışma ömrüne sahip sürücülerin üretimini gerçekleştirmektedir. ABB sürücü modelleri bina, endüstri ve OEM sektöründe aranılan motor kontrol çözümlerini sunmaktadır.

  ABB motor sürücülerinde;

  • Kompakt sürücüler
  • Genel makine sürücüleri
  • Standart sürücüler
  • HVAC sürücüler
  • Endüstriyel sürücüler
  • Panolu standart sürücüler
  • Düşük harmonikli ve rejeneratif sürücüler
  • Orta gerilim AC sürücüler
  • DC sürücüler ile birçok sektöre çözüm üretebilmektedir.

   

  ADS Mühendislik, ABB sürücü satış ve servis hizmetinde ABB’nin lider partneridir.

   

  ABB Motor Nedir, Nerede Kullanılır?

  ABB endüstri alanında kullanılmak üzere alçak gerilim motorları üretmektedir. ABB motor uluslararası ve ulusal verimlilik kriterlerini taşımaktadır. ABB standart düzeyde iki tür indüksiyon adı verilen motor çözümlerini dünya genelinde müşterilerine sunmaktadır. Bu motorlar; proses performans ve genel performans motorları şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

  ABB motor kapsamındaki proses performans motorunun tipleri ve gövde ölçüleri şunlardır: Motorların gövde malzemesinde demir dökme kullanılmaktadır. Montaj türü yatay ve dikey olmaktadır. Verimlilik sınıfı IE2, IE3 ve IE4 şeklindedir. Soğutma şekli ise IC411 sayılmaktadır.

  Genel performans kategorisindeki motorlarda da proses performans tip ve gövde ölçüleri kullanılmaktadır. ABB motor ürünleri kaliteli malzemeler ve güvenilir ölçüler kullanılarak meydana getirilmektedir.

  Uygun fiyat, kaliteli teknik danışmanlık ve çözüm odaklı hizmet anlayışıyla ADS Mühendislik, ABB Elektrik Motorları ihtiyaçlarınızda en etkili çözüm ortağınızdır.

   

  ADS Mühendisliğin Sektördeki Konumu

  Türkiye’nin önde gelen mühendislik firmaları arasında yer alan ADS Mühendislik, ürün teknik servis ve satış, anahtar teslim çözümler ve mühendislik danışmanlık hizmetleri hizmetinde ABB’nin lider partneridir. Kurulduğu tarihten bu yana müşterilerine çözüm odaklı yenilikçi fikirler kazandıran ADS Mühendislik, ülkemiz başta olmak üzere Avrupa, Asya ve Afrika’da endüstriyel elektrik ve otomasyon alanında 20 yılı aşkın tecrübesi ile sektöre değer katan yenilikçi bir firmadır.

  ADS Mühendislik, müşteri odaklı çözümler geliştirmekte ve teknik donanımı yüksek mühendis kadrosunu her sene genişletmektedir. 2021 yılı itibariyle yeni genel merkez binasına taşınan ADS Mühendislik, gelişmiş müşteri ilişkileri, hızlı ürün teslimat hassasiyeti, problem çözme tecrübesi, güçlü stok yapısı ve gelişime odaklanmış çalışma ekibi ile birlikte Türkiye’nin elektrik ve otomasyon sektöründeki gelişimine ciddi katkılar sağlamaktadır.

   

  ADS Mühendislik uzun yıllara dayalı tecrübesiyle, mühendislik danışma hizmetlerini üst seviyede sunmaya çalışmaktadır. Hizmetler bağlamındaki ürünler arasında ABB şalt, sürücüler, elektrik motorları, ölçüm ve analiz cihazları bulunmaktadır.

   

  ABB, enerji ve otomasyon teknolojisinde sağladığı hizmetler ile dünya genelinde 100+ ülkede faaliyet gösteren sektöründe global bir markadır. Dünya’nın en büyük mühendislik ve inovasyon firmaları arasında yer alan ABB, elektrik ve otomasyon sektörüne ciddi yenilikler kazandırmaktadır.

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ