Kontrol Kalemi

PanelView 800 Allen-Bradley Komponent Seviyesi İnsan Makine Arayüzü Çözümü

PanelView 800 Allen-Bradley Komponent Seviyesi İnsan Makine Arayüzü Çözümü

  Bağımsız sistemlerde operatör arayüzünde hesaplı seçim yapmak isterken performanstan ödün vermek istemeyen kullanıcılar için Rockwell Automation PanelView 800 ailesini sunuyor. Gelişmiş yüksek hızlı işlemcisi, LED arka aydınlatma ile beraber yüksek çözünürlük sunan ekranı ve gelişmiş hafızasının yanında şık tasarımıyla da performans ve görselliği bir arada tutuyor. Allen-Bradley Micro800 ailesi kontrolörlerle tercih edilen entegrasyonu sayesinde PanelView 800, kullanıcıya geniş çaplı uygulama alanlarında ve zor süreçlerde, 4, 7 ve 10 arasında değişen boyutlarıyla ideal kontrol ve görselliği kolay kullanım avantajı ile sağlıyor.

  PanelView 800 ailesi, tamamı renkli ekrana sahip olan 3 modeliyle bir önceki modeli olan PanelView Component’a göre yüksek çözünürlük, renk ve performans özellikleriyle dikkat çekiyor. Ekran boyutunu küçültmeksizin daha az yer kaplamasını sağlayan tasarımının yanında yatay ve dikey olarak kullanılabilmesi, kullanıcının maksimum seviyede esnekliğe sahip olmasını sağlıyor. Bunun yanında ethernet ve seri haberleşme portları üzerinden desteklediği Modbus TCP, Modbus RTU, ASCII, CIP Serial ve Ethernet/IP protokolleri ile farklı cihazlarla kolayca haberleşme yeteneği ile farklı uygulamalara kolayca adapte olabiliyor.

  Allen-BradleyPanelView800gorseli

  Farklı ülkelerde pazarları olan makine imalatçılarına sunduğu çoklu dil desteğinin yanında saat ve tarih formatlarının da ayarlanabilir olması ile üreticiye kolaylık sağlıyor. Güç kaybı yaşansa dahi kaybolmayan ve geçmişe dönük olarak gözlenebilen alarmların yanında, çoklu reçete dosyaları ile çalışarak tek bir işlem ile istenen uygulamaya göre parametre yüklenmesini sağlayan reçete yapısı kolayca csv uzantılı olarak yedeklenip çevirimdışıyken bile üretim kontrolünün kaybolmamasını sağlıyor. Birden fazla farklı uygulamayı aynı anda barındırabilen geniş dahili hafızasının yanında MicroSD kart desteği ile hem program yedeklerinin kolayca tutulmasını sağlıyor, hem de makine üreticilerine teker teker konfigürasyon yapmak yerine kolayca program yükleme imkanı sunuyor.

  En kapsamlı üreticilerden tek başına çalışan makine imalatçılarına kadar geniş çapta çözümler sunan Rockwell Automation’un PanelView 800’ün de dahil olduğu fiyat performans odaklı ailesi Connected Components, düşük maliyetlerle yüksek performanslı ve kolay üretilebilir makineler üretmek isteyen kullanıcılara uygun çözümler sunuyor. Bu aile altında barınan panellerin dışında Micro800 PLC’ler, akıllı emniyet röleleri, düşük güç servo sürücüler, yumuşak yolvericiler ve Allen-Bradley’nin sürücü ailesi PowerFlex frekans konvertörleri tek bir yazılım ile, ücretsiz olarak programlanabiliyor. Böylece Connected Components Workbench yazılımı ile birden fazla arayüz ve kurulum ihtiyacını ortadan kaldırarak bir makine üretimi sürecinde ihtiyaç olacak bütün donanımları ücretsiz olarak programlama imkanı sunuyor.

  Geniş çaplı ve kolay kullanımlı çözümlerin bir arada sunulduğu Connected Component ailesinin kullanıcı arayüzü kısmını üstlenen PanelView 800, diğer donanımlarla aynı yazılım ile programlanmanın yanında kapsamlı bir uyumla çalışabiliyor. Geniş haberleşme seçenekleriyle entegre olarak çalışmak için tasarlandığı Micro800 ailesi PLC’lerin dışında, komponent serisi sürücülerle ve akıllı emniyet röleleriyle arada PLC ile veya PLC olmadan çalışabiliyor. Bu entegrasyon da kullanıcılara maksimum çalışma kolaylığı sağlarken programlama ve konfigürasyon süreçlerini de minimuma indirgiyor.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ