Kontrol Kalemi

Panel Hakko Sayfalar Arası Geçiş ve Resim Ekleme

Bugünkü uygulamamızda 0-1-2-0 şeklinde sayfalar arasında geçiş yapacağız ve ekrana nasıl resim eklenildiğini öğreneceğiz. Öncelikle V-SFTV5 programımızı açıyoruz. Daha önce yaptığımız gibi File-New Project kısımlarını tekrarlıyoruz ve sayfamızı açıyoruz.
İlk sayfamıza bir buton ekliyoruz ve “Text” kısmına “Giriş” yazıyoruz bu butona tıkladığımızda Screen 0’dan Screen 1’e kaymasını istediğimiz için “Main” kısmını aşağıdaki gibi düzenliyoruz.

3_1

Ekrana istediğiniz resmi ve logoyu da ekleyebilirsiniz ben bu uygulamada  resim ekleyeceğim. Resim türünün bmp olması gerekiyor benim resmim jpg formatında olduğu için jpg-bmp dönüşümü yapmam lazım bunun için resmi sağ tıklayıp “Birlikte Aç” kısmından “Paint”i seçiyorum. Resmin boyutlarını da küçültmem lazım bunun için “Yeniden Boyutlandır”  kısmından resmin boyutlarını 200-102 yaptım.

3_2

Daha sonra Dosya-Farklı Kaydet kısmını tıklıyoruz ve Kayıt Türünde 16 Renkli Bit eşlem bmp seçiyoruz.

3_3

Resmin için gerekli ayarları böylece tamamlamış olduk. Şimdi V-SFTV5 programından Tool-Paste Image File- Pattern den resmi seçip Place i tıklayıp ekrana yerleştiriyoruz.

3_4

Daha sonra yukarıda kırmızı okla gösterilen “Next Screen”e tıklayıp Screen 1’ e geçiş yapıyoruz. Daha önceki örneklerdeki gibi yine Powerflex 4M AC sürücüyle bağlantılı yapalım Hakkoyu.
Bir tane buton ekleyelim bu butona basıldığında motor geri yönde dönsün. “Main” kısmında Output Memory’i seçelim ve Macro Kısmını aşağıdaki gibi düzenleyelim.

3_5

Frekansı da panel üzerinden girelim. Bunun için Parts-Wizard-Num. Display-Entry Target-Place’i seçip ekrana yerleştirelim daha detaylı anlatım için önceki örneklere göz atabilirsiniz.

3_6

Daha sonra bir sonraki sayfaya geçişi sağlamak için bir buton daha ekleyelim. Butonun “Main” kısmı aşağıdaki gibi olacaktır.

3_7

Daha sonra “Next Screen” bölümünden Screen 2 ‘ye geçiş yapalım. Buraya da motoru durdurmak için stop butonu ekleyelim ve stop butonuna tıklandığından ekran Screen 0’a geri dönsün.

Stop butonunun “Main” ve “Macro” kısmı aşağıdaki gibi düzenlenecektir.

3_83_9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ