Kontrol Kalemi

Led&Led Aydınlatma Fuarı’na Katılımlar Hızla Devam Ediyor

Led&Led Aydınlatma Fuarı’na Katılımlar Hızla Devam Ediyor

  Led&Led Aydınlatma Fuarı’na Katılımlar Hızla Devam Ediyor

  01-04 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Led&Led Aydınlatma Fuarı, katılımcısı ve ziyaretçisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Fuarla eş zamanlı gerçekleşen LED Yarışması ve LED Konferansı ile dikkat çeken Led&Led Aydınlatma Fuarı, sektörün ilgiyle takip ettiği tek LED fuarı olma özelliğini elinde bulundurmaktadır.

  Sektörün önde gelen firmalarına merhaba diyen Led&Led Aydınlatma Fuarı, 2015 yılında sektöre katacağı yenilikler ve çözümlerle katılımcılarını zenginleştirecek. Sektöre katacağı yeniliklerin haricinde fuara yönelik gelişim ve yeniliklerin de son ana kadar devam etmesi katılımcıların fuara gösterdikleri yoğun ilgiyi de beraberinde getirmektedir.

   Tanıtım Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın tanıtım çalışmaları kapsamında yurt içinde ve yurt dışında pek çok çalışma yapılmaktadır. Yurt dışında sektörle ilgili pek çok temsilci vasıtası ile temsil edilen ülkelerde Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın duyuruları yapılmaya devam ederken, sektör içerisinde yer alan firmaların hizmet verdiği ülkelerde tanıtım aktiviteleri yapılmaya devam etmektedir.

   

  Yurt dışı tanıtım çalışmaları kapsamında dünyanın birçok ülkesinde yer alan acenteler ile fuar ziyaretçileri ve katılımcılarını arttırmak için yapılan tanıtım çalışmaları devam ediyor. Yurt içi pazarlama çalışmaları kapsamında da, sivil toplum kuruluşları, ticaret odaları, ataşelikler, enstitüler, yayınlar ve portallar aracılığı ile fuarın tanıtım faaliyetleri devam ederken, üniversitelerin ilgili bölümlerinde ve sosyal medyada da tanıtım çalışmaları hızla sürmektedir.

   

  Ayrıca, İstanbul genelinde önemli kavşak ve bölgelerdeki 150 billboard ve 100 megalight ile fuarın tanıtım ve duyuruları yapılırken, ticaretin kalbinin attığı Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan billboardlarda da Led&Led Aydınlatma Fuarı yer almaktadır.

   

  LED Yarışması’nda Büyük Ödül 5000 TL!

   

  LED ve LED Aydınlatma sektörünü bir araya getiren en önemli etkinliklerden biri olan LED Yarışması, 01-04 Ekim tarihlerinde Led&Led Aydınlatma Fuarı ile eş zamanlı olarak, Pelsan’ın sponsorluğunda gerçekleşiyor. Yurtiçinde LED ve LED Aydınlatma ile ilgili önemli projeleri bir araya getirecek olan LED Yarışması, katılımcılarına büyük ödüller dağıtacak.

   

  LED Aydınlatmanın her çeşit ürünü ile beraber tüm LED’li ürünlerin yer aldığı LED Yarışması’nda, sektör firmaları, firma sahipleri, çalışanları, sektör ilgilileri, akademisyenler ve ilgili bölümlerin öğrencileri projelerini tanıtma fırsatı bulacaklar.

  Sektörde ses getirmeye hazırlanan LED yarışmasının proje konuları ise:

   

  LED/OLED ÜretimiLED Ürün Tasarım ve Geliştirme
  • Optik karakterizasyon (cd/m2, K, Ra)
  • Elektriksel karakterizasyon
  • Malzeme Alternatifleri
  • Paketleme
  • Diğer
  • Teknik ve Dekoratif Özellikler
  • Kullanım Yerleri ve Uygulamalar
  • Üretim – Maliyet Analizi
  • Yenilikçi Tasarım
  • Diğer

  olarak belirlenmiştir.

   

  Yarışmaya katılan ve dereceye girenleri büyük ödüller beklemektedir. Birinciye: 5000 TL, ikinciye 3000, üçüncüye ise 1500 TL para ödülü verilecektir. Ayrıca yarışmada dereceye giren projelere sürpriz hediyeler verilecektir. Bununla birlikte yarışma dahilindeki “Proje Sergisi” vasıtasıyla, proje sahipleri çalışmalarını LED ile ilgilenen tüm sanayicilere ve akademisyenlere tanıtma fırsatı bulacaklardır.

   

  LED SEKTÖRÜNÜN TEK TARTIŞMA PLATFORMU: LED KONFERANSI

   

  Bu yıl 7.si düzenlenecek olan LED Konferansı, sektörün nabzını tutmaya devam edecek. Türkiye’nin LED sektöründeki tek tartışma platformu olan LED Konferansı, 2015 yılında tartışma konularını daha da özellikli hale getirerek, daha fazla sayıda ilgiliyi ve meraklıyı buluşturmaya hazırlanmaktadır.

   

  LED Konferansı’nın bu yıl ki konu başlıkları ve oturum başkanları aşağıdaki gibidir:

  • LED Çip Üretimi ve LED’li Ürün Üretimi / Prof. Dr. Süleyman ÖZÇELİK
  • OLED ve OLED Aydınlatma / Doç. Dr. Canan VARLIKLI
  • LED Sistemleri (Lamba + Armatür) / Doç. Dr. Mehmet ARIK
  • Dış Aydınlatmada LED Kullanımı: Işık ve Renk Kirliliği / Prof. Dr. Rengin ÜNVER
  • LED’li Yol Aydınlatmasında Son Durum: Beklentiler, Hazır mıyız? / Prof. Dr. Sermin ONAYGİL

   

  LED aydınlatma, LED’li ürünler, LED teknolojisindeki gelişmeleri kapsayan konularda sanayici, akademisyen, uygulayıcı ve son kullanıcı gibi sektördeki tüm paydaşlar VESTEL’in Platin Sponsoru olduğu 7. LED Konferansı’nda bir araya gelecektir.

   

  Bilgi için;

  Pazarlama ve Organizasyon Departmanı

  Tel: 0212 503 32 32

  [email protected]

   

  MARMARA FUARCILIK HAKKINDA

  1999 yılında kurulmuş olan Marmara Tanıtım Fuarcılık, düzenlediği fuarların tamamını yurtiçinde uluslararası sektörel fuar kapsamında düzenlemektedir. Bu bağlamda yapmış olduğu tüm çalışmalar dünya genelinde etkiye sahiptir.

   

  Marmara Fuarcılık, fuarını düzenlediği sektörlerle ilgili uluslararası özellikte yayınlar da hazırlamaktadır. Sektörle ilgili yayınlar, sektörü bilgilendirici, sektördeki ürünlerle ilgili dünyadaki yeni teknolojilerin anlatıldığı, farklı uygulamaların paylaşıldığı, sektörün her kesimine eşit mesafede duran özellikte hazırlanmaktadır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ