Kontrol Kalemi

Led Ampul Çeşitleri ve Fiyatları

Led Ampul Çeşitleri ve Fiyatları

  Led Ampul

  LED, Light Emitting Diode yani ışık yayan diyotun baş harflerinden oluşur. LED elektrik enerjisini ışığa dönüştürmeyi sağlayan yarı iletken bir devre elemanıdır. LED ilk kez 1962 yılında üretilerek patende bağlanmış ve gelişen teknoloji ile LED teknolojisi de gelişerek kullanım sahasını genişletmiştir. Aydınlatma teknolojisinde kullanılan LED aydınlatma sistemler daha fazla ışığı daha ucuz maliyet ile sunan bir sistemdir.

  Düşük ultraviyole ve kızılötesi ışıması ile daha fazla renk elde edilmesini sağlar. Geleneksel aydınlatma sistemlerine göre birçok avantaja sahip olan LED aydınlatma sistemleri gün geçtikçe daha çok alanda kullanılmaya başlandı. Led ampul ile sağlanan LED aydınlatma sistemleri ortamlarda farklılık yaratmak, göz alıcı güzellikte mekânlar yaratmak ve kullanıldığı alana büyüleyici bir güzellik katmak için çok uygun sistemlerdir.

  Led Ampul Fiyatları

  LED teknolojisi sağladığı imkânlar ve avantajlar ile klasik aydınlatma sistemlerine göre biraz daha pahalı sistemlerdir. Ancak daha az enerji ile daha fazla aydınlanma sağlayabilen LED ampuller, az enerji tüketimi ile kısa sürede fiyatını sıfırlamaktadır. Led ampul fiyatları kullanılacak alana ve kullanım şekline göre farklı olur. Daha fazla led ampul kullanılarak uygulanan bir LED aydınlatma sisteminin fiyatı da daha yüksek olacaktır.

  Led ampullerin üstün özelliklerinden biri de uzun ömürlü olmalarıdır. 15-20 yıl gibi uzun bir kullanım ömrüne sahip olan Led ampuller klasik ampuller gibi kısa sürede patlama ve kırılma gibi sorunların yaşanmadığı ampullerdir. Bu da sık sık ampul değiştirme maliyetinden kurtulmanızı sağlar. Hem zamandan tasarruf ederek sürekli ampul değişimi zahmetine girmenizi önler. Led ampuller fiyat olarak diğer ampullere göre pahalı olsa da üstün özellikleri ile aslında çok daha hesaplıdır.

  Led Ampul Çeşitleri

  Led ampuller çok farklı alanlarda farklı amaçlar için kullanılabilen aydınlatma sistemleridir. Ve kullanılacağı alana uygun Led ampul çeşitleri bulunur. Led spot lambalar, sıva altı led armatürler, Led projektör, sıva altı Led armatür, sokak Led armatürleri, şerit tipi led, ray tipi led, bahçe led, endüstriyel led, havuz tipi led gibi birçok led aydınlatma sisteminde led ampuller kullanılır. Led ampuller kullanılacağı alanın büyüklüğüne ve isteğe bağlı olarak belli walt aydınlatma özelliğinde üretilir. Led ampullerin walt dereceleri de modellerini belirler.

  Led Ampul Çeşitleri ve Fiyatları

  Led ampuller piyasada elektrik malzemesi satışı yapan işyerlerinde ve internet sitelerinde satışa sunulur. İnternette aynı özellikteki led ampuller piyasaya göre çok daha uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleri ile sunulur. En kaliteli led ampul çeşitleri için www.elektrikmarket.com.tr internet adresinden faydanabilirsiniz. Her modelde led ampul çeşitlerini bulabileceğiniz sitede uygun fiyat ve kalite garantisi ile satış yapılıyor. Güvenli bir site olduğundan ödeme ve teslimat gibi konularda sıkıntı yaşamadan istediğiniz led ampulü bu siteden satın alabilirsiniz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ