Kontrol Kalemi

Kombi Regülatörü Tavsiye

Kombi Regülatörü Tavsiye

   

  Türkiye’nin En Çok Satan Kombi Regülatörü

  Kış aylarının gelmesi ve havaların iyice soğuması ile Türkiye’de kombilerde kullanılmaya başlandı. Kullanıcıların sürekli kullanımından dolayı elektrik sebebiyle arıza sorunları meydana gelmektedir. Elektrikte oluşan değişken şebeke voltajları, aşırı gerilim ve yıldırım düşmesi gibi durumlar yaşandığında hassas olan kombi ana kartlarında ciddi anlamda arıza meydana gelmektedir. Tüm markaların kombi modelleri bu tarz durumdan çok hassas bir şekilde etkilenmektedir. Aynı durumu kombi servis ekiplerinin de en çok karşılaştığı problem olarak belirtilmiştir. Bu noktada arıza durumlarının önüne geçebilmek adına kombi regülatörü üretildi. Artık kombi regülatörü ile kış aylarında kombinizin sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve korunmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda kombi regülatörü tavsiye vererek faydalarından genel olarak bahsedeceğiz.

   

  Kombi Regülatörü Nedir? Nerelerde Kullanılır?

  Özellikle soğuk kış aylarında voltaj dengelerinde düşme ve çıkma oranı daha çok meydana gelmektedir. Bu durumda elektrik gidip gelmesine ve sadece kombi değil diğer cihazlarınızın da zarar görmesine sebep olur. Kombiler de ısı seviyesinin ve elektrik devrelerinin de bağlı olduğu “Anakart” çok hassas olmakla beraber bu durumdan çok kolay etkilenmektedir. Herhangi bir arıza meydana geldiğinde de, tamir süresi uzun günler sürebilmektedir. Bu tarz yaşanan sorunlarda kombi firmaları tamir ve parça değişimlerinde garanti kapsamı içine almamaktadır. Bu noktada yüksek maliyetler ve uzun süreler kombi, ısı kaynağı olmaması gibi durumlarla karşılaşmamak için kombi regülatörü mutlaka kullanmalıyız. Sadece kombiler de değil diğer elektronik cihazlar da voltaj regülatörü görevini görerek voltaj dalgalanmalarını dengelemektedir. Böylece kombide oluşacak arıza ve muhtemel anakart yanmalarının önüne geçmektedir.
  Voltaj regülatörü olarak da isimlendirdiğimiz cihaz sadece kombi cihazlarında değil, kişisel bilgisayarlarda, medikal cihazlarda, ev aletlerine ve doğalgaz kombileri gibi birçok cihazda kullanılabilmektedir.

  Kombi Regülatörü Tavsiye

  Kış aylarında olduğumuzdan dolayı kullanıcılar bu cihaz hakkında pek bilgi sahibi olmadığı için, kombi regülatörü tavsiye listemizde Türkiye’nin en çok satan kombi regülatörü olan Powermaster PWR-1000 var. 1000 va değere kadar otomatik koruma sağlayan cihaz kullanıcılar için kombi ve diğer elektronik cihazlarda voltaj dalgalanmalarına ve elektrik sorunlarına karşı önemli derecede koruma sağlamaktadır. Çıkış voltajı 220V olan cihaz da 8 amper değerine sahip sigorta bulunmaktadır. Metal kasaya sahip ürün de giriş ve çıkış voltajına ait 2 adet led gösterge mevcuttur. Ayrıca kombi ve diğer cihazlarınız için rahatlıkla konumlandırabilirsiniz. Powermaster PWR-1000 voltaj regülatörünün diğer dikkat çeken teknik özellikleri ise şu şekilde;

  • Giriş Voltajı : AC 140V / 250 V
  • Frekans : 50/60 Hz
  • Güç : 1000 Va
  • Çıkış Voltajı : 255 V
  • Maksimum akım : 4.5 Amper
  • Aksiyon / transfer süresi 0,5 saniyeden azdır
  • Yüksek voltaj korumalı

  Mert-er Elektronik tescilli markası olan Powermaster ile satışa sunulan kombi regülatörü fiyatları ve diğer modeller için online satış sitesi merterelektronik.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en çok satan kombi regülatörünü ise aşağıdaki bağlantıdan satın alabilirsiniz.

  https://www.merterelektronik.com/urun/powermaster-pwr-1000-otomatik-1000-va-voltaj-regulatoru-kombi-regulatoru

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ