Kontrol Kalemi

ICSG İstanbul 2015 Akıllı Şebeke, Akılcı Kalkınma

ICSG İstanbul 2015 Akıllı Şebeke, Akılcı Kalkınma

  T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve UGETAM’ın (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ.) himayesinde düzenlenecek olan, “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı” bu yıl 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde HHB Expo Fuar şirketi tarafından gerçekleştirilecektir.

  İlkinin açılışını 9 Mayıs 2013 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dönemin Başbakanı sıfatıyla onurlandırdıkları “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı ” (ICSG İstanbul 2013), 3. yılında (ICSG İstanbul 2015), dünya fuar listesine girmiş olup, binlerce uzmanın ve akademisyenin katılımıyla uluslararası platformda, ülkemizin tanıtımına olumlu katkı sağlayan kongre ve fuar olma yolunda ilerlemektedir.

   

  Açılış Konuşmaları

  Prof. Dr. Ümit Doğay ARINÇ, ICSG İstanbul 2015 Kongre ve Fuarı Başkanı

  Mustafa YILMAZ, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı

  Fikri IŞIK, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı

  Taner YILDIZ, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

  Recep Tayyip ERDOĞAN – T.C. CUMHURBAŞKANI (*)

  *Teşrifleri Halinde

   

  Dünyadaki seçkin konuşmacılar bu Kongre’de

   

  Beyaz Saray’a danışmanlık yapan John McDonald, Akıllı Şebekeler Avrupa Komisyonu Proje Lideri Gianluca Fulli, IEEE PES Türkiye Baskanı Prof. Dr. Ömer USTA, ICSG İstanbul 2015’de “Keynote Speaker” olarak yer alacaktır.

   

  Amerika Ticaret ve Kalkınma Ajansı Direktörü Leocadia I. ZAK, Almanya Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Uluslararası İlişkiler Yazışma Yönetmeliği Bölüm Başkanı Dr. Annegret GROEBEL, Uluslararası G3 PLC Birliği Genel Sekreteri Marc DELANDRE, Barselona Şehir Konseyi CIO , Hollanda Fotovoltaik Endüstrisi Derneği Başkanı James WATSON, Global Akıllı Şebekeler Federasyonu İrlanda Başkanı Patrick TURNBULL, Hollanda Açık Akıllı Şebekeler Genel Müdürü Mark OSSEL, Arap Ülkeleri Yenilebilir Enerji Derneği Başkanı Mohammed Al TA’ANI, Danimarka Üniversitesi Enerji Enformatik öğretim üyesi Prof. Bo Norregaard gibi uluslararası konuşmacılar ICSG İstanbul 2015’te yer alacaktır.

  Kaçırılmayacak Oturumlar

   ICSG İstanbul 2015 boyunca ikili iş görüşmeleri ve ticari anlaşmalar yanında dünyada ve Türkiye’deki enerji sektörünün önemli konu başlıkları İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde ele alınacak olup oturumlarda hükümet düzeyindeki heyetlerden, uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri yer alacak ve gündemdeki önemli konuları değerlendireceklerdir. Kaçırılmaması gereken 6 salonda gerçekleşecek olan bu oturumlarda enerji sektörünün önemli konu başlıklarında güncel bilgi edinme ve sunumlara ulaşma imkânı bulmak mümkün olacaktır.

   

  Hükümet heyetleri ICSG İstanbul 2015’de

  ICSG İstanbul 2015 için, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda, Kanada, Danimarka, İtalya, İspanya, CIS Ülkeleri, Orta ve Doğu Afrika, Güney Amerika ve Orta doğu ülkelerinden hükümet ve bürokrat düzeyinde heyetler fuara katılacak ve ücretsiz ikili görüşmeler gerçekleşecektir. Söz konusu ikili görüşmeler fuara katılan şirketlere, yabancı şirketlerle iş birliklerini artırma imkânı sunacaktır. T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından aynı zamanda “Alım Heyeti” organize edilecektir.

  Fuar alanında 150 yerel ve uluslararası markalar stant açacak olup, ikili görüşmeler ile firmaların bir araya gelmesi sağlanacaktır.

   

  Ödüller

  Doktora – Yüksek Lisans Öğrencisi En iyi Bildiri Ödülü, Genç Bilim Adamı En İyi Bildiri Ödülü, Lisans Öğrencisi En İyi Bildiri Ödülleri verilecektir.

  29-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan , “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı”na; bu yıl  kamu kurumları, uluslararası metroloji ve standardizasyon kuruluşları, uluslararası akıllı şebekelerin STK’ları, elektrik, su ve gaz sayacı üretici ve ithalatçı firmaları, elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, belediyeler, uygunluk değerlendirme kuruluşları, otomasyon firmaları, muayene, deney ve kalibrasyon kuruluşları, Ar-Ge firmaları, enerji üretim/iletim/dağıtım firmaları, GSM operatörleri, akıllı bina firmaları ve yazılım firmaları ile ilgili yurt içi ve yurt dışı sektör temsilcilerinden oluşan binlerce uzman ve akademisyenle birlikte 50’nin üzerinde ülkeden 5000 sektör temsilcisinin katılması beklenmektedir.

   

  Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’ ile ilgili detaylı bilgiye www.icsgistanbul.com Adresinden ulaşabilirsiniz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ