s7 300 tartım için yardım

ebosim

Üye
arkadaşlar s7 300 için loadcell tartım ve kalibrasyon yaptırmak istiyorum ama bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar s7 300 için loadcell tartım ve kalibrasyon yaptırmak istiyorum ama bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler
arkadasim burada sana yardimci olmak icin prosesini bizimle paylasirsan daha faydali olabiliriz.elektromuhendisi arkadasimin dedigi gibi modullerle yapilacagi gibi diger firmalarin tek basina isleyen ama plc ile birsekilde haberlesen cesitli modulleri vardir.yani aslinda cozum cok o yuzden prosesi bizimle paylasirsaniz sevinirim hatta cizimleriyle beraber cunku hic kimse gelip sizin isinizi elinizden almayacaktir.aksine o durumda goreceksinizki herkes umuyorumki size bilgi aktarmaya calisacak.kolay gelsin

loadcell i 0-10 yada 4-20 ye çeviripte kulanabilirsiniz

arkadaşlar aslında daha önce plc uygulaması yaptım fakat bu sadece start stop gibi basit bir uygulamaydı.analog bişey yoktu.projede bir kantar bantı var s7 300 de programlanacak
bantta sadece loadcell ve frekans konvertörü var encoder yok.analog modülleri sistemde mevcut onları kullanmam gerekiyor. scadadan set değeri girerek bantın istenilen ton/saat te çalışması sağlanacak.loadcell çeviriciyle modüle girdim.PIW la değer okuyabiliyorum ama nasıl bir program yazmak gerekiyor.bilemedim

zaten sadece loadcell varsa program yazmaya ugrasma kafayı cizersin en iyisi load cell icin indikator alman 0-10v cıkısla calısman yada asıdaki gibi haberlesme

Elektrikmuh arkadasımız konuyu net belirtmis ama maliyeti yüksek ben böyle bir uygulama icin plc ye modul degilde baska bir marka indikator tak derim.
Böylelikle istedin bilgiyi alıp verebilirsin profibus,Profinet,tcpip,modbus gibi protokollerde haberlesen indikatörler mevcut asagıda iki link örnek veriyorum.

ELİKON ENDÜSTRİYEL OTOMASYON VE TARTIM SİSTEMLERİ

özellikle bu link bu konuda dünyada ekoldür

http://www.sarto.com.tr/

Son düzenleme:
sistemde op panel isteniyor.indicatör kullansak panele ihtiyaç yok heralde.ama panel olması isteniyor.dolayısıyla işi plc programla çözmem gerekiyor.nasıl bir program yazabilirim bu konuda daha önce çalışmaları olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı ve mümkünsü örnek bir proje gönderebilirseniz sevinirim.

sistemde op panel isteniyor.indicatör kullansak panele ihtiyaç yok heralde.ama panel olması isteniyor.dolayısıyla işi plc programla çözmem gerekiyor.nasıl bir program yazabilirim bu konuda daha önce çalışmaları olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı ve mümkünsü örnek bir proje gönderebilirseniz sevinirim.

simdi arkadasim diger islemleri indicatorde yapip degerleri haberlesmeyle operator panelde paylasabilirsin

Son düzenleme:
indikatör ile PLC yi analog olarak haberleştirip istediğin şekilde matematiksel olarak işleyebilirsiniz. Bazı uygulamalarım bu konuda var fakat bu uygulamalarım malesefki patentli bir ürünün uygulaması olduğundan örnek olarak gösteremem ancak. yaptığınız projeyi bana yollarsanız sizi nasıl yapacağınız konusunda yönlendirebilirim.

Sayın ebosim kendi projemden örnek koyuyorum.Proje iceriginde s7 300 ve 4 adet esit indikator analog bilgi alıverisi mevcut ayrıca profibus 4 remote I/O ve 7 MM4 sürücü haberlesmesi bulunmakta.Oparator panelinden de tartım degerleri okunmakta.

Yardıcı olması dilegiyle

Ekli dosyalar

• TARTIMLI S7 300.rar
    538.7 KB · Görüntüleme: 270

Forum istatistikleri

Konular
128,612
Kullanıcılar
450,614
Son üye
goktug59

Yeni konular