Hiz kontrol dusuk freksta motor ısınıyor

Kenan1299

Üye
Slm arkadaslar benim problemim gamak marka 2.2 kw motor ve ayni kw surucu dusuk frekasta surucu calisinca motor isini ve surucu asiri yuk hatasi veriyo bunu nasil coze bilirim fikri olan varmi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba,
sürücü parametrelerin ve motor bağlantında sorun yoksa, motorun arkasına (pervane kapağına) panolarda kullanılan soğutma fan larından bağlamını tavsiye ederim.

yrıca, motorun akımını ölçün, dısardan ampermetre ıle veya cıhazın mesunden okuyabılırsınız. Motor kayıs kasnakla baglıysa, tam devre ulastırmıyorsanız, 40-50 hz. gibi, motordakı kasnagı düşürün veya karsıdaki kasnagı büyültün. Reduktör cevırıyorsa, daha düşük devirli redüktör secınkı motor yuksek devırlere ulaşabilsin, sureklı 10 h<z altında calısmak motoru ısıtır,,

Tesekurler onu denedim yetersiz kaliyo salyangoz tarzi bisey deniycem ondanda acikcasi umutlu degilim

Cok tesekurler rediktor deniycem fikirleriniz icin sagolun

AC sürücülerde devir düştükçe akım artar.(Bknz manyetik alan doyum noktası.) Devir ayarı yapılacak motor mutlaka redüktörle çalıştırılmalıdır ki sizin durumunuza düşmemek için. Tahvil oranı sistemin minimum ve maksimum hız oranları dikkate alınarak hesaplanmalıdır. %35-%100 değerleri arasında motorlar(AC) sürülebilir. Daha düşük devirlerde (< %35) sürülemez. Böyle durumlarda genelde DC bus error yada Over load error gibi hatalar verecektir.

Kolay gelsin...

AC sürücülerde devir düştükçe akım artar.(Bknz manyetik alan doyum noktası.) Devir ayarı yapılacak motor mutlaka redüktörle çalıştırılmalıdır ki sizin durumunuza düşmemek için. Tahvil oranı sistemin minimum ve maksimum hız oranları dikkate alınarak hesaplanmalıdır. %35-%100 değerleri arasında motorlar(AC) sürülebilir. Daha düşük devirlerde (< %35) sürülemez. Böyle durumlarda genelde DC bus error yada Over load error gibi hatalar verecektir.

Kolay gelsin...[/QUOTE

Tesekurle sistede rediktor var devri 100 bunu 50 dusurmeyi dusunuyorum

Arkadaşim öncelikle sürücün monofaze mi ? Treefaze mi ? Mono faze sürücü kullaniyorsan motorlarının bağlantısı üçgen olmasi gerekiyor. Tree faze sürücü ise Yıldız bağlamalisin. Motorlarin bağlantilarini kontrol etmelisin. Arkadaşlar bazi ayarlarida sölemişler
saygilar

arkadaşım motorun arkasına fan bağlarsan sorunu çözersin düşünüyorum.devir düşük olduğundan dolayı sıçaklıktan dolayı sargılar zamanla deforme olur.yükünden dolayı arzaya geçiyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri