zelio plc timer uygulaması

SR3B261FU İle 9 adet valfi 5 saniye arayla açıp kapatacak ve bittikten sonra tekrar başa dönecek bir program yazmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yardımcı tabiki olurum. Prosesi ayrıntılı yazın fbd dilinde akşam yazar veririm.

eray hocam ilgiiniz için öncelikle teşekkür ederim.
plc enerjilendiginde sırasıyla Q1 baglı olan valf açacak 5 saniye açık kalıp kapanacak ve sırasıyla Q2 açıçak ve 5 saniye sonra kapanacak bu işlem bütün kontaklar için geçerli en son Q9 çıkışı aynı işlemi yaptıktan sonra tekrar Q1 dönecek sirkülasyon hiç durmayacak. inputlarda herhangi bir buton vs yoktur.
yeterli olur bilmiyorum.
birde hocam leader dilindi yazılabilirmi böyle bişey.
saygılarımla

Ladder dada yazılabilir tabiki ama boşa eziyet olur fbd de cok daha kolay yapmak.

fbd dili bana biraz korkutucu geliyor hocam ondan galiba biraz uzak duruyorum proses konusunda eksik bişey varmıdır.

Proses tamam eksik bir sey yok akşam yazar buradan paylasirim fbd ile yapıcam basit olacak merak etmeyin çok rahat anlayacaksınız

hocam bi sorum olucak laddder da yaptım ben yalnız geri baştan başlatamıyorum

Bazı fonksiyon blokları ladder da olmadığı için yapmakta zorlanabilirsiniz. Ladder da çok uzun yollardan yapılır zelio soft un ladder ı kısıtlı

Son düzenleme:
eray hocam ilgiiniz için öncelikle teşekkür ederim.
plc enerjilendiginde sırasıyla Q1 baglı olan valf açacak 5 saniye açık kalıp kapanacak ve sırasıyla Q2 açıçak ve 5 saniye sonra kapanacak bu işlem bütün kontaklar için geçerli en son Q9 çıkışı aynı işlemi yaptıktan sonra tekrar Q1 dönecek sirkülasyon hiç durmayacak. inputlarda herhangi bir buton vs yoktur.
yeterli olur bilmiyorum.
birde hocam leader dilindi yazılabilirmi böyle bişey.
saygılarımla
İstediğiniz program ektedir. Fbd dili ile yazılmıştır. Ladder ile uğraşmam boşa zaman kaybıdır.

Ekli dosyalar

• valf sıralı çalışma.rar
    7.1 KB · Görüntüleme: 48

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri