Zelio ile İlgili Her Türlü Yardım

eftal

Üye
merhaba arkadaşlar zelio ile ilgili her türlü yardım yapılır sorularınızı buraya aktarın

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
salam.zelio relede programlamayi oyrenmek isteyirem.sizde sade (temel) tapsiriqlar ve onlari programlari var? addim-addim sadeden cetine dogru.varsa paylasirsaniz cox sevinirim.

tesekkurler.

telefon numaram 05************

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamun Aleyküm eftal kardeşim çalıştığım fabrikada zelio ile bazı uygulamalar yapıyorum senden öğrenmek istediğim zelio analog girişlerini kullanarak bir timerı kontrol edebilirmiyim?
Yani karşılaştırma yöntemi ile değil analog girişten voltaja göre timer zamanını ayarlayabilirmiyim?

tabi ayarlaya bilirsin yanlız fbd dilini kullanman gerek ayrıntılı anlatırasan daha iyi yardımcı olabilirim tel 053*******

Moderatör tarafında düzenlendi:
SR2B121JD ZELİO AKILLI RÖLE İLE GÜÇ BİLGİSİ GÖRMEK İSTİYORUM. ladder diyagramı ile analog 0 v ile 5 v arası bilgi var elimde. bu bilgiyi 0v ile 1000v olarak zelionun ekranında nasıl görürüm. ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

zelio soft da kulladığımız timer,counter,clock gibi elemanların kendi menülerinde lock var.kilid olduğunu biliyorum ama neyi kilitliyor bir türlü bulamadım.kilidledikden sonrada değerleri değişdirebiliyoruz ayrıca...

merhaba eftal. elektrik elektronik müh. 2. sınıf öğrencisiyim. plc programlamayı öğrenmek istiyorum. öncelikle zelio, sonra twido, sonra modicon en sonunda da scadada kendimi geliştirmek istiyorum. ne önerirsin? kaynak, program, programlama dili? şimdiden teşekkürler...

Merhaba,

Sistem üzerinde bir sensörüm ve metal dişleri olan birde çarkım var.
Yapmam gereken çarkın devir sayısını belirlemek. Belirlediğim anlık devir sayısını daha önce belirlediğim x ve y değerleri ile sürekli karşılaştırarak;
devir sayısı x (örneğin 150) değerine ulaştığında I0 çıkışını set edecek, y (örneğin 100) değerine ulaştığında I0 resetleyecek bir programa ihtiyacım var.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Selamın Aleyküm Arkadaşlar.........
Elinde zelio Programı olan varmı yani P.C.'den programlayıp yükleyebileceğim şekilde.
Şimdiden ilgilenen arkadaşlara saygılar...............

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri