Zayıf topraklama bulaşık makinesi yıkamama sorunu

Merhaba değerli forumdaşlar. Yeni aldığım grundig bulaşık makinem sadece çay bardaklarını iyi yıkamayıp sarı olarak çıkardığı için servis çağırdım, elinde bir aletle geldi 1 bile çıkmadı, 0,3 değeri çıktı dedi servis arkadaşına. Bana da evde topraklama çok zayıf olduğu için bu sorun oluşuyor dedi. Bu yönde çok şikayet alıyorlarmış, yeni nesil makineler farklı anlaşılan. Ben de evde bir tane multimetrem var, ac konumuna alıp, ölçü aletinin bir ucunu topraklamaya diğer ucunu da nötr hattına değdirdim, 0,3 v gibi bir değer gösterdi, forumdan araştırdığıma göre 1 ila 2 volt olması gerekiyormuş bu değerin. Binada topraklama nasıl diye elektrik odasına gittim, modemlerin takılı olduğu 3'lü prizde 2 fiş takılı, bir fiş boştayken aynı şekilde ölçüm yaptım 58v değer aldım, bu çok yüksek, üçlüde takılı cihaz olduğu için mi değer bu kadar yüksek çıktı, yaptığım ölçümler doğru bir şekilde mi yapılmıştır, yanlış ise bu cihaz ile nasıl doğru ölçüm yaparım. Cihazım innova 3320 model bir ölçü aleti.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba değerli forumdaşlar. Yeni aldığım grundig bulaşık makinem sadece çay bardaklarını iyi yıkamayıp sarı olarak çıkardığı için servis çağırdım, elinde bir aletle geldi 1 bile çıkmadı, 0,3 değeri çıktı dedi servis arkadaşına. Bana da evde topraklama çok zayıf olduğu için bu sorun oluşuyor dedi. Bu yönde çok şikayet alıyorlarmış, yeni nesil makineler farklı anlaşılan. Ben de evde bir tane multimetrem var, ac konumuna alıp, ölçü aletinin bir ucunu topraklamaya diğer ucunu da nötr hattına değdirdim, 0,3 v gibi bir değer gösterdi, forumdan araştırdığıma göre 1 ila 2 volt olması gerekiyormuş bu değerin. Binada topraklama nasıl diye elektrik odasına gittim, modemlerin takılı olduğu 3'lü prizde 2 fiş takılı, bir fiş boştayken aynı şekilde ölçüm yaptım 58v değer aldım, bu çok yüksek, üçlüde takılı cihaz olduğu için mi değer bu kadar yüksek çıktı, yaptığım ölçümler doğru bir şekilde mi yapılmıştır, yanlış ise bu cihaz ile nasıl doğru ölçüm yaparım. Cihazım innova 3320 model bir ölçü aleti.
Bulaşık makinasının çay bardaklarını kötü yıkaması ile tamamen alakasız bir konu.
Kaldı ki 0,3V ideal sonuç denilebilir. 1-2V olması gereken değil kabul edilebilir değerlerdir.
Önerim, topraklama ile zaman kaybedeceğinize enerjinizi bulaşık makinasının çay bardaklarını kötü yıkamasını topraklamaya bağlamayacak bilgi kapasitesine sahip başka bir servis çağırmanız ve hatta konuyu topraklamaya bağlayan servisi ve raporunu genel merkeze iletmeniz.

Bulaşık makinasının çay bardaklarını kötü yıkaması ile tamamen alakasız bir konu.
Kaldı ki 0,3V ideal sonuç denilebilir. 1-2V olması gereken değil kabul edilebilir değerlerdir.
Önerim, topraklama ile zaman kaybedeceğinize enerjinizi bulaşık makinasının çay bardaklarını kötü yıkamasını topraklamaya bağlamayacak bilgi kapasitesine sahip başka bir servis çağırmanız ve hatta konuyu topraklamaya bağlayan servisi ve raporunu genel merkeze iletmeniz.
Önceleri bana da çok mantıklı gelmedi, ancak gelen Arçelik servisi o kada emin konuştu ki, ilk baktıkları şey topraklama oldu, ellerinde ölçü aleti ile geldiler, bu şekildeki şikayetleri çok alıyoruz, topraklama düzeltilince sorun ortadan kalkıyor dediler beni de ikna ettiler. Neden sadece çay bardakları dediğimde, su bardaklarını güzel yıkıyor, çay bardağı camı ince olduğu için ve topraklamada olmadığı için çay bardakları makinede sararıyor dediler. İlginç bir şekilde makine sadece çay bardaklarını yıkayamıyor, diğer herşey pırıl pırıl.

.. makinenin bardak yıkama sorunu birçok faktöre bağlı..
su sertlik ayarı, deterjan, parlatıcı,bardakların kalitesi..
bu değişik faktörleri makinaya uygun şekilde uyarlaması gerekir servisin.. ama bu bilgileri vermek yerine topraklamaya suç atmak kolaylarına gelmiş..
makinada da problem olabilir..
garantisi bitmeden problemi çözdürün bence..
ama öncelikle cam kalitesi yüksek çay bardakları ile deneme yapın..

Elinizde " Topraklama nedeniyle " ibaresi bu-
lunan bir rapor varsa,Grundig yetkililerine şikayet edin.Bu tip başka sahtekarlarda çok tabi.Grundikte ciddi ! bir firma ise,bu tip servisleri terbiye eder.

Bence o servis elemanı arçelik servisi yerine pazarlama ve satış departmanında çalışmalı.

Etkili ve ikna edici konuştuğu su götürmez bir gerçek.

Serviste harcanıyor haberi yok.

Parlatıcı ayarı düşükse cam ürünlerde sarımsı iz bırakır parlatıcı ayarı yüksekse cam ürünü ışığa tuttuğunuz da rengarenk yansıma görürsünüz bence parlatıcı ayarı ni biraz yükseltin konunun topraklama ile uzaktan yakından hiç bir ilgisi yok

• Beğen
Tepkiler: huh
Servis iyi sallamış. Topraklama ,kaçak akımlarda insanı korumak için yapılmıştır.Evinizdeki kaçak akım sigortasının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için üzerindeki test butonuna 4-5 ayda bir basın.

Servis iyi sallamış. Topraklama ,kaçak akımlarda insanı korumak için yapılmıştır.Evinizdeki kaçak akım sigortasının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için üzerindeki test butonuna 4-5 ayda bir basın.
Dediklerinize katılıyorum, yalnız kar test süresi hariç! Üzerinde ayda bir deniliyor zaten.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri