Zaman saatini oda termostatı ile değiştirme

redoano

Üye
Herkese merhabalar,

Ferroli marka eski bir kombi var evimde ve üzerinde Grasslin marka mekanik zaman saati var. Tam olarak buradaki ürün saat.

Bunu iptal edip, bunun yerine odadan kablosuz olarak kontrol edebileceğim, odanın sıcaklığı belli bir seviyenin altına düştüğünde kombiyi çalıştırmaya başlayacak bir termostat ile değiştirebilir miyim?

Yurt dışında yaşıyorum ve yaşadığım yer çok soğuk olmadığı için kombi kullanımı yaygın değil, bu konuda teknik yardım maalesef bulamadım. Kombiler konusunda çok fazla teknik bilgim yok. Sizlerden fikir ve yardım alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20201128_154640.jpg
    20201128_154640.jpg
    277.7 KB · Görüntüleme: 22
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kablolu kolay da , kablosuz baglantiyi sormussunuz.

Kablosuz baglanti icin buna uygun kablosuz termostat olmali. Kombinin icinde yada yanina alıcı ünitesi takılıp kablo baglantisi yapilmali.

saat değişimi video bağlantı yerleri gösterimi !!!
benzer sayılır .

f.png

f.png

Son düzenleme:
saat değişimi video bağlantı yerleri gösterimi !!!
benzer sayılır .

Ekli dosyayı görüntüle 69163
Ekli dosyayı görüntüle 69164

Çok teşekkürler. GÖnderdiğiniz video çok faydalı oldu, çünkü bu adamın başka bir videosuna denk geldim bu vesileyle:

Benim kombimde de aynı şekilde altta bağlantı kutusu varmış yeni farkettim :D

Burada aslında saati çıkartmadan termostatı 72 nolu bağlantıya takıyor direk. Benim de çıkartmama bu vesile ile gerek kalmadı. Bende de 72 numaralı voltajsız switch'te bi jumper var, söküp oraya termostat röle bağlantılarını yapmam yeterli, voltajı da direk aynı kutudan alabiliyorum.

Çok yardımcı oldunuz çok sağolun arkadaşlar. İş görür bir termostat bulup takmak kaldı sadece.
Kablolu kolay da , kablosuz baglantiyi sormussunuz.

Kablosuz baglanti icin buna uygun kablosuz termostat olmali. Kombinin icinde yada yanina alıcı ünitesi takılıp kablo baglantisi yapilmali.

Kablosuz termostat da kablolu ile aynı şekilde bağlanmıyor mu? nötr faz ve iki tane switch/röle girişi? Saati sökmeme gerek yok gibi duruyor, yukarıda açıklamaya çalıştım, ama şimdi bu mesajınız kafamı karıştırdı (yeni gördüm). Yanlış bişey yapıp kombiyi yakmayayım sonra :)

Merhaba

Kombinize uygun termostat seçmeniz
Çeşitleri ???

Kolay gelsin , Sağlıcakla kalın

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar