Zaman rolesi( saati)

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Selamın aleyküm..
Dakika olarak zamanlayabilecegim zaman rolesi veya saati varmıdır.? Varsa modeli nedir?
10 dakikada 1 dk çalıştırmak istediğim bir fan motorum var...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Mekanik tırnaklı modelleri var her tırnak 15 dakika olarak çalışır.Legrantin vardı sanırım model ismini unuttum internette aratırsan bulursun

Aleyküm selam.
10 dakika da bir dakika çalışma döngüsü 24 saat boyunca devam edecek mi.
Tırnaklı mekanik olan zaman saatleri 15 dakika çalış 15 dakika dinlen mantığı ile çalışır.
Elektronik zaman saatleri var fakat bunlar da program sayısı devreye giriyor.
7 parograma kadar olanlar biraz uygun fiyatlı ama 30 40 programa kadar olan digital zaman saatleri pahalı.
İstediğiniz bu devre arduino yardımı ile yapılabilir diye düşünüyorum.

Mekanik tırnaklı modelleri var her tırnak 15 dakika olarak çalışır.Legrantin vardı sanırım model ismini unuttum internette aratırsan bulursun
Ondan var elimde abim..1 dk çalışsın isteniyor

Aleyküm selam.
10 dakika da bir dakika çalışma döngüsü 24 saat boyunca devam edecek mi.
Tırnaklı mekanik olan zaman saatleri 15 dakika çalış 15 dakika dinlen mantığı ile çalışır.
Elektronik zaman saatleri var fakat bunlar da program sayısı devreye giriyor.
7 parograma kadar olanlar biraz uygun fiyatlı ama 30 40 programa kadar olan digital zaman saatleri pahalı.
İstediğiniz bu devre arduino yardımı ile yapılabilir diye düşünüyorum.
15 dk lik standart zaman saati var elimde onu taktım zaten şuan ama 10 dk da 1 dk cslissn isteniyor.. astronomik röleler var ama hangisi uygun bir sürü modeli var.

Astronomik röleler gün doğumu ve batımı ile ilgili çalışıyor.
32 program imkanı veren entes mcb 50 var bir bakın isterseniz

Astronomik röleler gün doğumu ve batımı ile ilgili çalışıyor.
32 program imkanı veren entes mcb 50 var bir bakın isterseniz
Evet model cok.. teferruatlı birşey istemediğim için sordum.isimi görsün yeter..gece ile gundusle isim yok çünkü..bı arastrayim bakalim özelliklerine.tesekkurler

Zaman ayarlı digital olanları da vardi sanırım
Her ikisi de 15 dk lik abim..bana 10 dakika caismasin 1 dk çalışsın şekilde ayarlayabilecegim bir role lazım.

Merhabalar, çizdiğim yerdeki 16a yanındaki 4 ne anlama geliyor? Teşekkürler
IMG_20210325_095225_256~3.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri