Zaman ayarlı röle 12V

hanefi75

Üye
Merhaba arkadaşlar,şu linkte;
http://tr.aliexpress.com/item/1-PC-...imer-DC-12V/32344437315.html?isOrigTitle=true

Bu ürün elektriği istediğiniz zaman sonra bırakıyor, istediğiniz zaman kadar sonra elektriği kapatıyor.
Yani istediğiniz fonksiyonunu kullanabiliyorsunuz.Ben öyle anladım doğru mudur?
Ben bunu arabanın bagaj lambası 10 dakika yanık kaldığı zaman kapatması için ve bunun gibi uygulamalarda kullanacağım.

Merhaba.Arabada,bu cihazdaki VCC ve gnd girişleri arasını bagajdaki lambayı açma-kapama sivicinden hemen sonra alacağınız 12 volt dc. kablosunu ve çıkışındaki normalde açık/kapalı olan bu röle çıkış uçlarını,5 watt.'lık bagaj lambasına direk bağlarsınız.Bu röle ac ve dc akımların belli sınırlarına da müsaade ediyor.Devredeki trimpotla da zaman ayarını yaparsınız.

Yalnız motor çalışırken alternatörle birlikte bu voltaj 14.0-14.4 volt dc.lere çıkar!,Bu nedenle motor çalışmıyorken bagajı açıp kapatmazsanız daha iyi olur,çünkü akü voltajı 12'nin küsüratları olarak 12.4-12.6 dc. voltları arasında,stopdan sonra tam sabit kalır.Bu da giriş için 12 dc.volttan çok da yüksek değildir.Yani bu kadar tolererans (Oynama) bu röleyi araç aküsü yerine sıradan bir ac/dc adaptörle bile çalıştırsanız yine de olabilir.

Motor çalışırken arka kapağın hiç kullanılmaması şartıyla bence bu zaman geciktirme devresi çalıştırılabilir.Kolay gelsin.

Teşekkür ederim. Araç çalışmıyorken kullanmak sıkıntı.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,938
Son üye
Dragonov

Yeni konular

Geri